Göğüs kanseri hakkında merak edilen her şey “Meme Kanseri Bilgi Hattı”nda

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ile desteklenen ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer …

Göğüs kanseri hakkında merak edilen her şey “Meme Kanseri Bilgi Hattı”nda

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ile desteklenen ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu’nun yürütücülüğünde, Ege Üniversitesi (EÜ) Göğüs Kanseri Kurulunun bilimsel katkılarıyla gerçekleştirilen “Meme Kanseri Bilgi Çizgisi (SD4/GEN/3525) Projesi”ne ilişkin proje kitabı, web sayfası, proje tanıtım eserleri ve dijital medya çıktıları bir toplantı ile tanıtıldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Kolunda gerçekleştirilen toplantıya, Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Kanseri Kurul üyeleri; Radyoloji Anabilim Kolu öğretim üyeleri Prof. Dr. Ayşenur Oktay, Doç Dr. Özge Aslan, Patoloji Anabilim Kısmı öğretim üyeleri Prof. Dr. Osman Zekioğlu, Prof. Dr. Necmettin Özdemir, Uzman Dr. Gürdeniz Serin, Prof. Dr. Levent Yeniay, Uzman Dr. Berk Göktepe, Medikal Onkoloji Bilim Kısmı öğretim üyeleri Prof. Dr. Erhan Göker, Doç. Dr. Burcu Çakar, Uzman Dr. Pınar Gürsoy, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Kısmı öğretim üyeleri Prof. Dr. Zeynep Özsaran ve Prof. Dr. Senem Alanyalı katıldı.

Toplantıda proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. Haydaroğlu, “Yaptığımız bu proje bir Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesidir. Bu projeyi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Kanseri Kurulu katkılarıyla oluşturduk. Göğüs Kanseri Bilgi Sınırı memekansenbilghatti web sitesi ve YouTube kanalında, göğüs kanseri hakkında en çok merak edilen, hastalarımızın bizlere sordukları soruların cevaplarını vermeye çalıştık. EÜTF Göğüs Kanseri Kurulu üyeleri, beş ana başlık altında, toplam 133 sorunun karşılığını proje kitabında verirken, en fazla sorulan 33 soruyu ise görüntülerle yanıtladılar. Ayrıyeten, web sayfamızda yer verdiğimiz linkten isteyen herkes sorusu varsa yazabilecek ve tabiplerimiz soruyu değerlendirdikten sonra cevabını web sayfasına ekleyecekler, gerekirse yeni bir görüntü hazırlanarak, YouTube kanalında yayınlanacaktır.” diye konuştu.

Meme Kanseri Bilgi Hattı’nda, göğüs kanseri hakkında merak edilen her türlü bilgiye rahatça ulaşılacağını söyleyen Prof. Dr. Haydaroğlu, “Meme Kanseri Bilgi Hattı” kitabımız, web sayfamızdan müracaat kitabı olarak fiyatsız indirilebilmekte, web sayfasındaki linkten Youtube kanalımızdaki görüntülerimize ulaşılabilmektedir. Kitabımızdaki bilgiler soru-cevap kalıbında olup, göğüs kanseri telaşı taşıyan hastalarımızın sorularından yola çıkarak sorular ve cevapları hazırlanmıştır. Kitap içinde kurul üyelerinin her görüntüsü QR kodundan izlenebilmektedir. Projenin QR kodlu afişleri göğüs kanseri farkındalık ayı olan Ekim ayında, tüm toplu ulaşım noktalarına, otobüs ve metrolara asılmıştır. Ayrıyeten, projenin tanıtım kartları ve kitap ayraçlarımızda bulunan QR kodlarla web sayfamıza ve görüntülerimize ulaşılabilmektedir. Bu kartlar ve kitap ayraçları polikliniklerimizde bulunmaktadır” dedi.

“Meme Kanseri Bilgi Hattı” web sayfasının kurul hekimleri tarafından daima yenileneceğini belirten Prof. Dr. Haydaroğlu, “Gerek web sayfamız, gerekse Youtube kanalımız, hastaların sordukları sorulara yeni görüntüler ve web sayfası aracılığı ile cevap vereceklerdir. YouTube kanalımıza abone olarak göğüs kanseri teşhis ve tedavisindeki yenilikleri takip edebilirsiniz. Daima güncellenecek web sayfamızla yeniliklere ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.