Kemer’de yılbaşı heyecanı başladı

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Türkiye’nin en kıymetli turizm destinasyonları ortasında yer alan Kemer’de yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, farkındalık oluşturmak emeliyle plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptıklarını söyledi.

27.12.2022
22
Kemer’de yılbaşı heyecanı başladı

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Türkiye’nin en değerli turizm destinasyonları ortasında yer alan Kemer’de yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, farkındalık oluşturmak gayesiyle plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptıklarını söyledi.

Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra kültürel kıymetleriyle her yıl çok sayıda konuk ağırlayan Kemer’de yılbaşı heyecanı başladı. Kemer’de yılbaşı hasebiyle çok sayıda konuk ağırlaması beklenildiği öğrenildi.

Kemer Belediyesi, Kemer Atatürk Bulvarı üzerindeki saat kulesi ve Atatürk Parkı’nın etrafında yılbaşı süslemelerini tamamlayarak etrafın ışıl ışıl olmasını sağladı.

Atatürk Parkı’na yerleştirilen Noel Baba ve geyikleri süslemesinin yanı sıra orta refüjde bulunan ışıklandırma çalışmaları görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Bilhassa yabancı konuklar, Noel Baba süslemelerinin önünde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

– Plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı

Ayrıca bu yılbaşında farkındalık projesi kapsamında Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, doğal kaynakların ve etrafın korunmasını sağlamak ve geri dönüşümün teşvik edilmesi maksadıyla plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptı.

Kemer Belediyesi saha paklık takımlarının piknik alanları ve yol kenarları üzere noktalardan topladığı etrafa atılmış plastik şişeler ve metal kutular geri dönüşümü teşvik etmek gayesiyle yılbaşı ağacına dönüştürüldü. Atatürk Parkı’na konulan yılbaşı ağacı, vatandaşların ve turistlerin de ağır ilgisini çekti.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’de yılbaşı hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

İlçe genelinin yıl boyunca pak olduğunu belirten Belediye Lideri Topaloğlu, “Sokak ve caddelerimiz zati pak. Yılbaşı hazırlıkları kapsamında ayrıyeten genel bir paklık yaptık. Işıklandırmalar yapıldı. Atatürk Parkı’na yılbaşını andıran görseller kondu. Farkındalık yaratmak emeliyle plastik ve metal atıklardan yılbaşı ağacı yaptık ve renkli ışıklarla süsledik. Herkes çok beğendi. 2023 yılının herkese, sağlıklı, huzurlu ve bol yararlı bir yıl olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılı kutlu olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.