Sinema CKM’ye Geri Döndü

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde bulunan ve pandemi nedeniyle uzun mühlet kapalı kalan sinema salonları, CKM Sineması ismiyle kapılarını sinemaseverlere açtı.

14.01.2023
25
Sinema CKM’ye Geri Döndü

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde bulunan ve pandemi nedeniyle uzun mühlet kapalı kalan sinema salonları, CKM Sineması ismiyle kapılarını sinemaseverlere açtı.

Tiyatro, konser, stant, söyleşi ve müelliflerin imza günleriyle birçok kültür sanat aktifliğine mesken sahipliği yapan CKM’de 13 Ocak Cuma günü itibariyle sinema salonları kapılarını açtı. Ziyaretçilerine kültür sanat alanında birçok alternatif sunan ve Anadolu yakasının beğenilen kültür sanat merkezlerinden CKM’deki sinema salonları pandemi sürecinde bir müddet kapalı kaldı. Yapılan tadilat çalışmalarının akabinde yeni yüzüyle sinemaseverlerle buluşan CKM Sineması’nın ziyaretçileri hem vizyon sinemalardan oluşan seçkileri hem de Öteki Sinema’nın özel gösterimlerini izleyebilecek.

CKM SİNEMASI’NIN BİRİNCİ HAFTA PROGRAMI 

CKM Sineması’nın birinci hafta programında usta direktör Jerzy Skolimowski’nin 2022 Cannes Sinema Festivali’nden Heyet Büyük Mükafatı ve En Güzel Özgün Müzik mükafatlarına layık görülen Aİ sineması; Dünya prömiyerini 75’inci Cannes Sinema Festivali’nde yapan, direktör ve senarist Emin Alper’in Avrupa Sinema Akademisi, Med Sinema Şenliği, Antalya Altın Portakal, Ankara Sinema Şenliği üzere kesimin itibarlı  ödüllerinin sahibi son sineması Kurak Günler;  Guy Ritchie tarafından yönetilen ve Ritchie, Ivan Atkinson ve Marn Davies tarafından yazılan yeni bir Amerikan casus aksiyon güldürü sineması Servet Operasyonu; Mor ve Ötesi’nin geçen yılki stadyum konseri sineması Tamiri Mümkün üzere bir çok vizyon sinema yer alıyor. Vizyon sinemalarının yanı sıra Diğer Sinema özel gösterimleri de CKM Sineması programında yerini aldı: Güneş Sonrası, Tiyatro Öbür Sinemada: Prima Facia, Close, Aşk – Mark – Vefat, Cennetten Gelen Çocuk sinemaları sinemaseverlere sunuluyor. Programlar CKM Sineması’nın toplumsal medya hesaplarından duyuruluyor.  

KİTABEVİ SİNEMASEVERLERİN UĞRAK NOKTASI OLDU

Caddebostan Kültür Merkezi’nde bulunan Kültür Yayınlar Kitabevi de sinemaseverlerin uğrak noktası oldu. Sinemaseverler gösterim saatini beklerken kitabevinde vakit geçiriyor. Merkezin giriş katındaki kitabevinde yediden yetmişe herkesin ilgisini çekecek birçok kategoride kitaplar, Kadıköy temalı özel tasarım ikramlık eserler yer alıyor ve yazarlarla okurları buluşturan söyleşi ve imza günleri düzenleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.