Nilüfer Kent Tiyatrosu gençleri sahneye davet ediyor

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro döneminde sahnelenecek gençlik oyunu için hem sahne önünü hem de sahne ardını gençlere bırakıyor.

26.01.2023
32
Nilüfer Kent Tiyatrosu gençleri sahneye davet ediyor

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro döneminde sahnelenecek gençlik oyunu için hem sahne önünü hem de sahne gerisini gençlere bırakıyor. Yapılan müracaatlardan seçilecek 20 genç, seçmelerden provalara, teknik hazırlıktan, sahne idaresine kadar bütün evrelerde yer alacak.

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro döneminde gençlere büyük bir tecrübe fırsatı sunuyor. Yeni dönemde sahnelenecek gençlik oyununu gençlerden kurulacak grup hazırlayıp sahneye koyacak. Nilüfer Gençlik Tiyatrosu’nda, tiyatro oyununu her evresinde; sahne gerisinde yahut sahne önünde yer almak isteyen gençler için müracaat süreci başladı. 

Çalışmaları Ocak 2023’de başlayıp, Haziran 2023’de tamamlanacak olan ve 16-25 yaş aralığında bütün  genç iştirakçilere açık olacak Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, hayalini gerçekleştirmek isteyenlere de bir kapı açıyor. 
Nilüfer Kent Tiyatrosu ile gençlerin tiyatro aracılığıyla, kendilerini daha güzel tanımasını, özgüven kazanmasını, alacağı sorumluluklarla birlikte iş kısmını, birlikte üretmeyi, birey ve grup olmayı deneyimlemesini sağlayacak bir sanat üretim alanı açmayı amacıyla Gençlik Tiyatrosu çalışmalarını yürütüyor. 
Bu yıl hazırlanan geniş kapsamlı yeni programla gençleri yalnızca sahne üstü değil tiyatronun bütün değerli alanlarıyla tanıştırma maksadıyla hayata geçirilen Nilüfer Gençlik Tiyatrosu; kapsamlı  prova süreciyle tiyatronun nasıl yapıldığına dair bütün süreci gençlerle buluşturacak. 

27 Ocak’ta sona erecek müracaat sürecinin akabinde proje yürütücüleri Adem Mülazım, Burak Etöz ile Ada Göktepe’nin yer alacağı konsey tarafından 20 kişilik grup belirlenecek. Projenin üst danışmanlığı Nilüfer Kent tiyatrosu Genel Sanat Direktörü Murat Daltaban ve Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel İmal Direktörü Hasret Daltaban danışmanlığında gerçekleşecek. 6 Aylık süreçte Nilüfer Kent Tiyatrosu’nda yer alacak grup 3 Şubat’ta açıklanacak ve  6 Şubat tarihinden itibaren de çalışmalarına başlayacak. 

Ekipte yer alacak olan gençler,. “Oyun nasıl hazırlanır?”, “ Kostüm nasıl tasarlanır”, “Sahne amiri ne iş yapar?”, ”Ses tasarımı nasıl yapılır”, “Oyunculuk ne demektir?”, “Yönetmen nasıl çalışır” üzere mevzularda eğitimler alacak. 

Yapılacak eğitim ve atölye buluşmalarının akabinde oyun provalarına geçilecek. Uzun bir prova süreci sonunda da  hazırlanan gençlik oyunu prömiyer yapacak.

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu takımının bir kesimi olmak isteyenler  https://www.nilufer.bel.tr/gencliktiyatro linkinden formu doldurarak başvura yapabilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.