Zevk Suyu İle Hamile Kalınabilir mi ?

Zevk Suyu ile Hamile Kalınır mı?

Zevk Suyu, halk arasında bilindiği üzere boşalma eylemi gerçekleşmeden önce erkeğin penisinden gelen sıvıya verilen isimdir. Ejekülasyon olmadan gerçekleşen bir eylemdir. İçerisinde sperm bulundurmayacağı gibi az miktarda da bulundurabilir. Diğer adıyla Prostat salgısı olduğu da bilinmektedir. Kadınlarda vajina yapısı asidik bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı zevk suyu , spermlerin asidik ortamda tahribat almamasını önler ve alkali duruma getirerek korunmasını sağlar .

29.01.2023
32
Zevk Suyu İle Hamile Kalınabilir mi ?

Zevk Suyu İle Hamile Kalınabilir mi ?


Zevk Suyu Nedir?


Zevk Suyu, halk arasında bilindiği üzere boşalma eylemi gerçekleşmeden önce erkeğin penisinden gelen sıvıya verilen isimdir. Ejekülasyon olmadan gerçekleşen bir eylemdir. İçerisinde sperm bulundurmayacağı gibi az miktarda da bulundurabilir. Diğer adıyla Prostat salgısı olduğu da bilinmektedir. Kadınlarda vajina yapısı asidik bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı zevk suyu , spermlerin asidik ortamda tahribat almamasını önler ve alkali duruma getirerek korunmasını sağlar . Aynı zamanda meninin pıhtı şeklini almasını , kadınların üreme sistemine uygun hale getirerek vajinaya tutunmasını sağlar. pıhtılaşan menide sperm hareketliliği oldukça kısıtlı ve donuktur .

zevk suyu ile hamile kalınır mı
Zevk suyu ile hamile kalınır mı

Zevk suyu sonrasında pıhtılaşan meninin yumuşamasını ve çözülmesini sağlayarak spermlerin kolaylıkla hareket edebilmesini sağlar. Aslında bakıldığı zaman , önce donma yaparak spermin vajinada korunaklı hale getirip üreme yerine gideceği yolu geçene kadar kalkan oluyor. daha sonrasında ise çözülme işlemi yaparak spermi serbest bırakıyor ve üremenin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Üremenin gerçekleşmesi için kolaylık sağlayan zevk suyunun içerisinde zaman zaman spermler de bulunmaktadır. Peki Zevk Suyu İle Hamile Kalınabilir Mi ? Gelin birlikte inceleyelim.


Zevk Suyu Hamile Bırakır mı ?


Ön sevişme sonrası salgılanan cinsel hormonlar ile birlikte boşalma gerçekleşmeden zevk suyu gelmektedir. Prostat salgısı olarak da halk arasında bilinen zevk suyu, çok az bir oranda da olsa hamile bırakabilme ihtimalini içerisinde bulunduruyor. İstenmeyen bir gebelik yaşanmaması adına, erkeklerin boşalma ve zevk suyunu önleyebilmesi için prezervatif kullanması gerekir. Ten temasının yalın haliyle olduğu zamanlarda düşük ihtimallere dayansa da gebe kalma olasılığı vardır. Zevk suyunun sperm ile birlikte yol izliyor oluşundan içerisinde bulundurabileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir. Gebelik ihtimali korunmadığınız sürece bir önem arz edecektir.

Bu doğrultuda Zevk Suyu İle Hamile Kalınabilir mi ? Sorusuna verebileceğimiz en net yanıt , düşük de olsa bir ihtimal barındırdığıdır. Kadınsal koruma yöntemlerindense erkeklerin prezervatif takarak korunması daha korunaklı ve sağlıklı bir yöntem olacaktır. Gebe kalmak isteyen kişiler için zaten zevk suyu hiçbir şekilde sorun teşkil etmemektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.