Konya Kent Tiyatrosu “Keykubad” Oyununu Bu Defa Depremzedeler İçin Sahneledi

Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, “Keykubad” isimli oyununu bu sefer zelzele hasebiyle Konya’da konuk edilen depremzede vatandaşlara moral vermek gayesiyle sahneledi.

18.03.2023
6
Konya Kent Tiyatrosu “Keykubad” Oyununu Bu Defa Depremzedeler İçin Sahneledi

Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, “Keykubad” isimli oyununu bu defa zelzele hasebiyle Konya’da konuk edilen depremzede vatandaşlara moral vermek emeliyle sahneledi

Konya Büyükşehir Belediyesi, sarsıntı hasebiyle Konya’daki yurtlara yerleştirilen depremzede ailelere moral vermeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ülke tarihinin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı bu güçlü süreçte büyük yıkıma uğrayan Hatay’ı ayağa kaldırmaya çalışırken bir taraftan da Konya’da konuk edilen depremzedelerin afetin tesirinden bir nebze sıyrılmaları için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından depremzede aileler için sahnelenen “Keykubad” oyunu ilgi gördü.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gündüz ve akşam iki kere sahnelenen “Keykubad” isimli oyun tarihi olaylardan esinlenerek kurgulandı. Müellifliğini Naci Taner Büyükarman’ın yaptığı ve direktörlüğünü de Hüseyin Köroğlu’nun üstlendiği oyunda; Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın bir suikast sonucu hayatını kaybetmesi üzerine suikastın izinin sürülmesi ve bilhassa bu trajik harekete niye girişildiği irdeleniyor.

Tiyatro oyununu izlemeye gelen depremzede aileler, etkinliklerden duydukları memnuniyeti söz ederek Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.