Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat, Mayıs ayında verdiği konserlere devam ediyor. 16 Mayıs Salı günü JACK Quartet Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Çevrimiçi görüntü platformu borusansanat üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

08.05.2023
32
Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat, Mayıs ayında verdiği konserlere devam ediyor. 16 Mayıs Salı günü JACK Quartet Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Çevrimiçi görüntü platformu borusansanat üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

New York’tan gelen çağdaş müzik esintisi

Yeni eserler icra etme ve repertuvara alma, duyulmamış bestekarlara ses verme ve çağdaş klasik müziğe karşı her zamankinden daha büyük bir açıklık duygusu geliştirme misyonlarına sarsılmaz derecede bağlı olan New Yorklu JACK Quartet, heyecan verici müzik repertuvarından bir seçkiyle 16 Mayıs Salı günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde olacak.

JACK QUARTET

16 MAYIS 2023 Salı 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

CHRISTOPHER OTTO keman

AUSTIN WULLIMAN keman

JOHN PICKFORD RICHARDS viyola

JAY CAMPBELL viyolonsel

borusansanatv’de konser yayınları devam ediyor

Borusan Sanat, konser tecrübesini dijitale taşıyan platformu borusansanat ile birbirinden bedelli sanatkarların yer aldığı konserleri izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. Her hafta müzikseverlere keyifli bir program sunan platformda, 13 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Timuçin Şahin’s Flow State konserinin kaydı yayınlanacak. 14 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da ise Emilia Hoving idaresindeki BİFO’nun trompet sanatkarı Manuel Blanco’ya eşlik ettiği konserin kaydı borusansanat’de izleyicileriyle buluşacak. Konserlerin öncesinde, konser öncesi yapılan söyleşi ve röportajlar ekranlarınızda olacak. 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

TİMUÇİN ŞAHİN’S FLOW STATE

13 Mayıs 2023 Cumartesi 20.00 

Timuçin Şahin 7 telli perdesiz & 6 telli perdeli elektrik gitarlar

Cory Smythe piyano

Reggie Washington bas

Sean Rickman davul

Back on Stage (BoS) ile konser öncesi söyleşi

19.30-20.00

New York Times’ın “Usta bir gitarist ve eşsiz bir besteci” diye tanımladığı Şahin; Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington üzere caz ve doğaçlama dünyasının kıymetli isimleriyle oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State kümesi ile Borusan Müzik Evi’nde heyecan verici bir konsere imza atıyor. 

BİFO & MANUEL BLANCO 

14 Mayıs 2023 Pazar 11.30 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Emilia Hoving şef

Manuel Blanco trompet

Aydın Büke ve Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

BİFO’nun bu konserdeki solisti pek çok itibarlı müsabakanın birincisi trompet sanatkarı Manuel Blanco. Sibelius, Hummel ve Schumann’ın yapıtlarından oluşan bu programda BİFO’yu, Critics’ Spurs Prize’a layık görülen Emilia Hoving yönetiyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.