Meşher’den Sinema Gösterimi John Craxton: Hayatın Lütufları

Britanyalı ressam ve dizayncı John Craxton’ın ülkemizdeki birinci standına konut sahipliği yapan Meşher, sanatseverleri 15 Haziran Perşembe günü Tony Britten’ın direktörlüğünü yaptığı John Craxton: A Life of Gifts [John Craxton: Hayatın Lütufları] sinemasıyla tekrar buluşturuyor.

09.06.2023
20
Meşher’den Sinema Gösterimi John Craxton: Hayatın Lütufları

Britanyalı ressam ve dizayncı John Craxton’ın ülkemizdeki birinci standına mesken sahipliği yapan Meşher, sanatseverleri 15 Haziran Perşembe günü Tony Britten’ın direktörlüğünü yaptığı John Craxton: A Life of Gifts [John Craxton: Hayatın Lütufları] filmiyle yine buluşturuyor.

İstanbul’un önde gelen disiplinlerarası sanat yeri Meşher, Britanyalı ressam ve dizayncı John Craxton’ın hayatını ve yapıtlarını tanıtan John Craxton: Işığın Peşinde sergisini ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Sanatkarın biyografisinin muharriri ve arkadaşı Ian Collins’in küratörlüğünü üstlendiği stant, 23 Temmuz 2023 tarihine kadar görülebilecek.

Sergiye paralel düzenlenen etkinlikler de her ay gerçekleştirilen sinema gösterimiyle sürüyor. İlki 8 Nisan 2023 tarihinde sinemanın imalcisi Anwen Hurt’ün de iştirakiyle, ikincisi ise 25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen Tony Britten’ın direktörlüğünü yaptığı John Craxton: A Life of Gifts [John Craxton: Hayatın Lütufları] filmi, 15 Haziran 2023, Perşembe günü saat 18.00’de tekrar gösterilecek. Sinema, Ian Collins’in birebir isimli kitabından ilhamla Craxton’ın sanatına ve hayat dolu karakterine odaklanıyor. 79 dakika uzunluğundaki sinema, Türkçe altyazılı olarak izlenebilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.