Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kursiyerleri Büyüledi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 300 kişilik dev takımıyla hazırladığı Türk Halk Oyunları gösterisinde büyük beğeni topladı.

10.06.2023
19
Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Kursiyerleri Büyüledi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 300 kişilik dev takımıyla hazırladığı Türk Halk Oyunları gösterisinde büyük beğeni topladı. Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleşen şovlarda değişik yaş kümelerinden yüzlerce kursiyerin yer aldığı şovlar vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildi. Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, “Yeteneklerini keşfetmek isteyen tüm Aydınlıları konservatuarlarımıza davet ediyorum” dedi.

Bir yıl boyunca konservatuvarda eğitim gören kursiyerler tarafından sergilenen ve değişik yaş kümelerinden yüzlerce kursiyerin yer aldığı şovlar, vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildi. 7 yaş altı çocuklardan oluşturulan koronun gösterisi ise geceye damga vurdu. Şovlar çağdaş dans, bale, zeybek, halay, horon, roman ve Türkiye’nin her yöresine ilişkin folklor şovları ile devam etti. Kostümden sahne dizaynına, kareografiden müziklere kadar her ayrıntının düşünüldüğü bu özel gecede kursiyerler izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.