Yekta Kopan ile Yarının Dünyası’nın bu haftaki konuğu Mert Demir oldu

Paribu’nun YouTube kanalında izleyicilerle buluşan ve birbirinden farklı konukları ağırlayan “Yekta Kopan ile Yarının Dünyası” programının dönem finaline müzisyen Mert Demir konuk oldu.

09.08.2023
11
Yekta Kopan ile Yarının Dünyası’nın bu haftaki konuğu Mert Demir oldu

Paribu’nun YouTube kanalında izleyicilerle buluşan ve birbirinden farklı konukları ağırlayan “Yekta Kopan ile Yarının Dünyası” programının dönem finaline müzisyen Mert Demir konuk oldu. 

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve başkan kripto varlık süreç platformu Paribu’nun YouTube kanalında yayınlanan “Yekta Kopan ile Yarının Dünyası”nda dönem finali konuğu müzisyen Mert Demir’di. 

Mert Demir, müzikal geçmişi ve meslek seyahatinden bahsederken Mabel Matiz, Bartu Küçükçağlayan ve Melike Şahin üzere müzisyenlerle ortak çalışmalar yürüttüğüne değindi. Kendisiyle tıpkı müzikal bakış açısına sahip beşerlerle çalışmayı sevdiğini lisana getirerek, “O vakit çalışmaktan öte eğleniyor üzere hissediyorum” dedi.

Bestelerini yaparken evvel telefona kaydedip akabinde bilgisayar başına geçerek son hâline getirdiğini anlatan Demir, “O büyük dijital dünya çok şey katıyor müziğime” diyerek teknolojiyle üretkenliğin iştirakine değindi. Bununla birlikte ileride bir akustik albüm yapma niyetinde olduğunu ve tüm albümü yalnızca gitarla hazırlayacağını söz etti.

“Kendime vakit verdim”

Müziğe başlarken donanımının daha zayıf olduğunu ve lisede katıldığı müzik müsabakasından sonra bunu fark edip kendini geliştirmeye yöneldiğini anlatan Mert Demir, bu farkındalığın tesirlerinden bahsetti. “Hatalarımı görüp, bundan sonra yapacağım kusurları da görüp kendime vakit verdim” diyen Demir, bu durumun hayatındaki en kıymetli kırılma noktası olduğunun da altını çizdi.

“Tamamdır dediğim birinci müziğim Kara Kış”

İlk bestesini, ilkokul üçüncü sınıfta yaptığını söyleyen Demir, bu müziğin rap tipinde olduğunu belirtti. Gitarla yolları kesiştikten sonra yaptığı müzik tipinin değiştiğini lisana getirirken “Kara Kış” bestesi için “Bu tamamdır, dediğim birinci şarkı” yorumunda bulundu. 

Müzikal mesleğini şekillendirme sürecinde diğerlerine yaptığı müziklerin katkısının da yüksek olduğu lisana getirirken Mabel Matiz’le seslendirdikleri “Antidepresan” müziğinin kıssasına de değindi. Şarkıyı yazıp Mabel Matiz’le paylaştıktan bir sene sonra Matiz’in farklı personadan yaptığı ufak eklemelerle son hâline getirerek bir haftada kaydettiklerini söyledi. Müziğin yakaladığı muvaffakiyetin, beklentilerinin üstünde olduğu istikametinde bir itirafta da bulundu.

Mert Demir’in konuk olduğu Yekta Kopan ile Yarının Dünyası’nı Paribu’nun Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.