Ağustos Boyunca Gülmek İçin Mobilet’te Yeriniz Hazır

Toplumsal keşif, planlama ve paylaşım platformu Mobilet, Türkiye’nin pek çok vilayetinde iştirakçileri kültürel, toplumsal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdürüyor.

10.08.2023
11
Ağustos Boyunca Gülmek İçin Mobilet’te Yeriniz Hazır

Sosyal keşif, planlama ve paylaşım platformu Mobilet, Türkiyenin pek çok vilayetinde iştirakçileri kültürel, toplumsal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdürüyor. Mobilette Yerin Hazır!” mottosu ve yenilenen yüzüyle kullanıcılarının toplumsal ömürlerine açılan kapı olmaya devam eden Mobilet; ağustos ayı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmirde gerçekleşecek stand-up şovları ve tiyatro oyunlarıyla iştirakçileri buluşturarak güldürünün nabzını tutuyor. 

Kolay ve süratli bilet satın almanın yanı sıra kullanıcıların tüm keşif, toplumsal etkileşim ve paylaşım tecrübesini tek bir platform üzerinden yaşayabilmelerine imkan vererek, sırf bilet satın alma değil bir toplumsal paylaşım platformu da olan Mobilet’te ağustos ayı boyunca gülmek için yeriniz hazır! Yenilenen yüzü ve “Mobilet’te Yerin Hazır!” mottosuyla kullanıcılarını kültürel, toplumsal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdüren Mobilet’in Ankara, İstanbul ve İzmir’de öne çıkan stand-up şovları ve tiyatro oyunlarından kimileri şu halde;

İstanbulun güldürü durakları

2015 yılından bugüne sahnede olmayı sürdüren TuzBiber’in en yeterli komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı “TuzBiber 6’lı” şovu; 11-12-18-19 ve 25 Ağustos tarihlerinde DasDas sahnesinde iştirakçilerini gülmeye doyuracak.

Sinan Verboz, Cihan Güngör Yazıcı, Hasan Karakuş, Ömer Yasin Eryılmaz ve Cenk Bursalı’nın stand up performanslarıyla sahnede olacağı ve MC’liği Fırat Aksal’ın üstleneceği kahkaha dolu “Apartman Sahne Comedy Night *Stand Up” 12 Ağustos Cumartesi akşamı Apartman Sahne’de seyircilerle buluşacak.

Yeni jenerasyon komedyenlerin göze çarpan isimlerinden Mehmet Mayda; aile, bağlantılar, din ve sosyolojik tespitleriyle sizin karnınıza ve beyninize ağrılar salmaya geliyor. Mayda’nın çılgın tespit ve anlatımlarıyla sizi güldürürken düşündüren bazen yalnızca güldüren gösterisi “Haydaa Mehmet Mayda” ile 12-19 ve 26 Ağustos Cumartesi akşamları Efsahne Beyoğlu’nda izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

İzleyicilerin his ve fikirlerini vestiyerde alan, olumsuz olmayanları ise çıkışta geri teslim eden “Beşiktaş Stand-Up Gecesi” ağustos ayı boyunca her cuma ve cumartesi akşamı sahneye çıkıyor. Her şovda değişen dört komedyenin yirmişer dakikalık stand-up güldürü performansları ile “Her şeyin latifesi yapılır mı?” sorusunun yanıtını seyirciyle birlikte arayan, keyifli, kahkaha dolu “Beşiktaş Stand-Up Gecesi” 11-12-18-19-25 ve 26 Ağustos akşamı Çarşı Pub Sahne’de.

İzleyicisi değil konuğu olduğunuz bir Talk Show’a hazır mısınız? Temelleri 2019 yılında atılan ve birinci gösterisini geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştiren Orkun Yılmaz ve Barış Işın’ın yıllara dayanan sahne arkadaşlıklarının birinci meyvesi olarak ortaya çıkan “Olağan Şüpheliler” güldürünün suyunu sıkmaya, arkadaş sohbeti sıcaklığında bir seyir sunmaya geliyor. Konukların izleyici koltuklarını aştığı eşsiz bir talk show tecrübesi vaat eden “Talk Show Olağan Şüpheliler” 13 ve 20 Ağustos Pazar akşamı İnfiniti Sahne’de seyirciyle buluşacak. 

Genç komedyen Yasemin Sakallıoğlu; aile bağları, bayan erkek bağları ve bu ilgilerin ruhsal tesirlerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir lisanla aktırdığı gösterisi “Doğru Koca Nasıl Seçilir” ile 13 Ağustos Pazar günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda tek kişilik şov yapan birinci bayan komedyen olarak Harbiye tarihine ismini altın harflerle yazdıran ve isminden övgüyle kelam ettiren Yasemin Sakallıoğlu dansçılar, sürpriz sahne gösterisi ve kendi ömrünün birbirinden komik kıssalarıyla dolu tek kişilik gösterisi ile seyircilerini cümbüşe doyurmaya hazırlanıyor. 

Taberna Española’da 6 farklı komedyen bir ortada. Canberk Erbaş, Kudret Aşan, Cihan Güngör Yazıcı, PA-G, Elif Çorumlu ve Metin Gökbaş’ın stand up performanslarıyla sahne alacağı ve MC’liğini Fırat Aksal’ın üstleneceği kahkahanın bir an bile eksilmeyeceği “Rota Stand Up Gecesi” 19 Ağustos Cumartesi akşamı Taberna Española’da izleyicilerini bekliyor.

17. yüzyıl Fransasında tek gayesi bir asilzade olmak olan; bilgisiz lakin saf, varlıklı orta sınıftan bir adam olan Mösyö Jourdain’in soyluların yer aldığı toplumsal statüye geçebilmek için yaptıklarını güldürüyle anlatan Moliere’in ölümsüz eserlerinden “Kibarlık Budalası” Kedi Sahne Sanatları üretimiyle 22 Ağustos Salı akşamı ve Francis Veber tarafından kaleme alınan ve Öz&De üretim tarafından sahneye aktarılan 2 perdelik güldürü oyunu “Münasebetsiz” 27 Ağustos Pazar akşamı Trump Sahne’de seyirciyle buluşuyor. 

Büyük ilgiyle takip edilen Türkiye’nin en kıymetli ilgi uzmanı ve seksoloğu Tutkum Boğuşmak 2 saatlik interaktif gösterisi “Tutkum Boğuşmak Show” ile 30 Ağustos Çarşamba akşamı Dada Salon Kabarett’te izleyicilerini kahkaha boğmaya hazırlanıyor. 

Ankarada kahkaha dolu akşamlar

Aralarında BKM Mutfak’ta da sahne alan komedyenlerin olduğu 4 komedyenin birbirinden farklı öykülerine şahitlik edeceğiniz cümbüş dolu Stand Up gecelerinden “Altı Üstü Stand Up Gecesi” 13-20 ve 27 Ağustos Pazar akşamları Altı Üstü Bar’da, “Ankara Stand Up” gecesi ise  11-18 ve 25 Ağustos Cuma akşamları Berlin Pub’da Ankaralı seyircilerin karşısına çıkacak.

Ankara’nın deneyimli komedyenlerinden Ali Arıkan, Olga Çetin, Gökhan Öz ve İsmail Erdoğan’ın orijinal bir soluk getirdikleri Lafazans grubunun birbirinden farklı kıssalarına şahitlik edeceğiniz ve cümbüşün bir an olsun eksilmediği “Lafazans Stand Up Gecesi”, 23 Ağustos Çarşamba akşamı Route Ankara’da olacak. 

İzmirde kara komedi

Bir ortaya gelmesi mümkün ancak bir ortada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma” kavşağında imtihana tabi tutulursa neler olur? Sistemin baskıcı sistemi ile şahsî bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği, Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría tarafından kaleme alınan Baba Tiyatro yapımı ile sahneye uyarlanan kara komedi “Taxim Bistro” 21 Ağustos Pazartesi akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde İzmirli tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.