ZAK 1.200 Öğrenciye Afet Bilinçlendirme Eğitimi Verdi

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Takımı (ZAK), ilçedeki 9 okulda eğitim gören 1.200 öğrenciye Afet Farkındalık Eğitimi verdi. Önümüzdeki periyot eğitimler lise ve dengi okullarda devam edecek.

10.08.2023
17
ZAK 1.200 Öğrenciye Afet Bilinçlendirme Eğitimi Verdi

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Takımı (ZAK), ilçedeki 9 okulda eğitim gören 1.200 öğrenciye Afet Farkındalık Eğitimi verdi. Önümüzdeki devir eğitimler lise ve dengi okullarda devam edecek.

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Takımı (ZAK)’nin ilçedeki okullarda afet bilinçlendirme eğitimleri yeni eğitim ve öğretim periyodunda de devam edecek. İlçedeki birinci ve orta eğitim seviyesindeki 9 okulda yaklaşık 1 saat süren ve ZAK’ın uzman AFAD onaylı eğitmen takımıyla verdiği Afet Farkındalık Eğitimleri’ne bugüne kadar 1.200 öğrenci katıldı. Önümüzdeki eğitim ve öğretim periyodunda ise lise seviyesindeki okullarda eğitimler devam edecek. 

 

ARAMA KURTARMA ARACI İLE UYGULAMALI EĞİTİM
ZAK’ın okullarda verdiği eğitim kapsamında; heyelan, çığ, sel, sarsıntı üzere afetlere hazırlık, afet esnasında ve sonrası için davranış formu ve alınacak önlemler çeşitli slatylar üzerinden anlatılırken, korunmaya yönelik kolay ve tesirli metotlarda uzmanlar tarafından öğrencilere aktarılıyor. Ayrıyeten öğrencilerin eğitimlere olan ilgisini artırabilmek ve olaya daha çok adapte olabilmeleri için ZAK’ın Arama Kurtarma Aracı’nın da tanıtımı yapılıyor ve bu esnada yangında tahliye ve yangın bilgisi eğitimi de veriliyor. Tıpkı eğitimleri Zeytinburnu Bilgi Evleri’nde veren ZAK, öğrenciler için Zeytinburnu İlçe Afet İdare ve Uyum Merkezi’ne de seyahatler düzenliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.