Endişenin en büyük ustası Stephen King’den Drakula: Son Seyahat’e övgü!

Bram Stoker’ın tüyler ürpetici romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri isimli kısmından beyazperdeye uyarlanan “Drakula: Son Yolculuk” (The Last Voyage Of The Demeter) ülkemizde seyirci ile buluşmaya hazırlanırken, endişe ustası müellif Stephen King’ten gelen övgüler heyecan yarattı!

11.08.2023
10
Endişenin en büyük ustası Stephen King’den Drakula: Son Seyahat’e övgü!

Bram Stoker’ın tüyler ürpetici romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri isimli kısmından beyazperdeye uyarlanan “Drakula: Son Yolculuk” (The Last Voyage Of The Demeter) ülkemizde seyirci ile buluşmaya hazırlanırken, dehşet ustası müellif Stephen King’ten gelen övgüler heyecan yarattı!

 “Drakula: Son Yolculuk” için tweet atan King, “Filmle ilgili başta kuşkularım vardı. Fakat çok uygun vakit geçirdim ve sinema kanlar içinde nefesimi kesti. Bana 60’lı ve 70’li yıllara ilişkin Hammer sinemalarının en uygunlarını hatırlattı” diye yazdı.

Pan’ın Labirenti ve Suyun Sesi sinemaları ile tanınan Oscar ödüllü direktör Guillermo del Toro ise tweetinde sinemadan çok keyif aldığını söz ederken, “Muhteşem, içi dopdolu ve vahşi” yorumunda bulundu.

Korku sineması hayranlarının merakla beklediği “Drakula: Son Yolculuk”, ülkemizde 25 Ağustos tarihinde sinemalarda olacak.

Tüm vakitlerin en ünlü boyun ısıran hortlağının nefes kesen öyküsünü mevzu alan “Drakula: Son Yolculuk” ünlü isimlerden tam not aldı. Endişe ustası Stephen King ve ödüllü direktör Guillermo del Toro’nun sinemayla ilgili attığı tweetler dehşet sineması hayranlarında heyecan yarattı. 

Tweetinde “Drakula: Son Seyahat ile ilgili başta kuşkularım vardı. Lakin çok âlâ vakit geçirdim ve sinema kanlar içinde nefesimi kesti. Bana 60’lı ve 70’li yıllara ilişkin Hammer sinemalarının en düzgünlerini hatırlattı” diye yazan Stephen King sinemaya övgüler yağdırdı. 

Oscar ödüllü direktör Guillermo del Toro ise sinemadan çok keyif aldığını tabir ederken, “Muhteşem, içi dopdolu ve vahşi” yorumunda bulundu.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Drakula: Son Seyahat, 25 Ağustos’ta sinemalarda olacak.

 

Merakla beklenen “Drakula: Son Yolculuk” ne anlatıyor?

Üzerlerinde rastgele bir işaret bulunmayan elli adet ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya’dan Londra’ya taşımak üzere kiralanan Demeter isimli ticari geminin dehşet verici kıssasını husus alan sinemada okyanus seyahatinde hayatta kalmaya çalışan ve her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından sinsice takip edilen bahtsız mürettebatın başına tuhaf olaylar gelir. Bir mühlet sonra kömüre dönmüş, terk edilmiş bir enkaz halinde İngiltere kıyılarına geri dönen Demeter’in mürettebatından ise hiçbir iz yoktur.  

Zodiac ve Black Swan sinemalarının yapımcılarının imzasını taşıyan sinemanın direktör koltuğunda Norveçli dehşet virtüözü André Øvredal oturuyor.

“In the Heights”, “Straight Outta Compton” sinemalarıyla tanınan Corey Hawkins’in, Demeter’in mürettebatına katılan tabip Clemens’i canlandırdığı sinemada, Aisling Franciosi istemeden gemiye kaçak binen bir yolcuyu, Liam Cunningham geminin kaptanını ve David Dastmalchian ise Demeter’in ikinci kaptanını canlandırıyorlar. Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff ve Javier Botet ise sinemada yer alan öteki oyuncular ortasında yer alıyor.

Filmin Künyesi:

Tür:                                         Korku 

Oyuncular:                               Corey Hawkins, Aisling Franciosi, Liam Cunningham, David Dastmalchian 

Yönetmen:                               André Øvredal 

Senaryo:                                  Bragi F. Schut, Stefan Ruzowitzky ve Zak Olkewicz

                                                Senaryo Bram Stoker imzalı Dracula’nın “The Captain’s Log” (Kaptanın Seyir Defteri) isimli kısmına dayanmaktadır.

Yapımcılar:                              Brad Fischer, Mike Medavoy, Arnold Messer           

Uygulayıcı Üretimci:                Matthew Hirsch 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.