Yenilikçi Eğitim Modelinin Öncüleri

Türkiye’nin eğitim haritasında yeni bir dönem! Esaslı geçmişiyle 37 yıldır eğitimde fark yaratan kuruluş, yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırıyor.

12.08.2023
17
Yenilikçi Eğitim Modelinin Öncüleri

Türkiye’nin eğitim haritasında yeni bir dönem! Esaslı geçmişiyle 37 yıldır eğitimde fark yaratan kuruluş, yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırıyor. Bu büyük muvaffakiyet kıssasını, öğrencilerin ve öğretmenlerin geleceğine taraf veren yeniliklerle okuyun!

Türkiye’de resmi devlet okullarında, derslik başına düşen yüksek öğrenci sayısı eğitim malzemelerinin yetersiz kalmasına neden olurken öğrencilerle ferdi olarak ilgilenme oranını düşürerek akademik geleceği olumsuz istikamette etkiliyor. Bu nedenle okul müfredatına takviye olmak için geliştirilen kurs eğitim merkezleri ile nitelikli bir eğitim programının takip edildiği özel okullar, muvaffakiyetin temel anahtarı olarak her geçen gün daha fazla öne çıkıyor. 1986 yılından beri mahallî ve ulusal bir marka olarak Türkiye’de kaliteli eğitimin temellerini atan esaslı Sevinç Eğitim Kurumları ise kendi alanının önderi olarak ülke genelindeki büyümesini sürat kesmeden sürdürüyor.

Sahip olduğu “Başarıya Gülümse” ve “Geleceğe Gülümse” sloganları ile 37 yıldır nitelikli eğitimi erişilebilir kılan Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye geneline yayılmış 27 adet kurs merkezi ve 6 adet okulu ile eğitim anlayışındaki standartları değiştiriyor. Küresel sisteme ahenk sağlayan yapısı, tecrübeli akademik takımı ve yenilikçi eğitim anlayışı sayesinde öğrencileri yalnızca lise ve üniversiteye hazırlayarak başarılı bir meslek garantisi vermekle kalmıyor; tıpkı vakitte kişisel gelişime ve farkındalık kazanımına odaklanarak toplumu oluşturan bireylere ve hasebiyle topluma daha fazla ışık tutmayı planlıyor. 

 

Türkiye Genelindeki Sevinç Eğitim Kurumları ve Başarıları

Sevinç Eğitim Kurumlarının Türkiye eğitim sistemine örnek olan başarılı seyahati, kurumun 1986 yılında dershane olarak hayata geçirilmesiyle başladı. 2013 yılında akademik sistemini yenileyen kurum, bünyesi altında faaliyet gösteren ve Türkiye geneline yayılan kolejleri ile bireyleri, en itibarlı lise ve üniversitelere hazırlamaya başladı. 2015 yılı ile birlikte bilhassa apolitik yanı sayesinde ülke genelindeki öteki eğitim kurumlarından farklılaşarak kendini geleceğe taşıyan Sevinç Eğitim Kurumları, bugüne kadar Anadolu Liselerine, özel yabancı okullara ve en yüksek puanla öğrenci kabul eden liselere giren her 5 öğrenciden 1’ini yetiştirmeyi başardı.

Kurumun, 2017 yılında başlatılan dershane dönüşüm sürecinde faal olarak yer aldıktan sonra Sevinç Kurs Merkezleri projesini hayata geçirmesi ise bilhassa YKS ve LGS puanlama sistemindeki ülke muvaffakiyet düzeyini artırdı. Gerçekten kurum çatısı altında hizmet veren kurs merkezleri, yetersiz devlet okulu yapısına en âlâ halde dayanak olarak pek çok öğrencinin başarılı, kaliteli ve yenilikçi bir eğitim seyahatine çıkmasını sağladı. Böylelikle bugüne kadar sayısız öğrencinin hayallerine ulaşmasına yardımcı olarak hem yurt içi hem de yurt dışı akademik takımların ilgi alanına girmeyi başardı ve nitelikli eğitimi Türkiye bölümüne çekti.

 

Sevinç Eğitim Kurumlarının Türkiye’deki Eğitim Kesimine Etkisi

Sevinç Eğitim Kurumları, bilgilendirici ve istikamet gösterici eğitim sistemi ile bugüne kadar pek çok öğrencinin gelecek amaçlarına ulaşmasını sağladı. Sahip olduğu gelişmiş sistemi tertipli olarak güncelleyen kurum, bilhassa 2009 yılından beri kullandığı eğitim teknolojileri sayesinde küresel modellere kısa müddette adapte olarak Türkiye genelindeki yayıncılık dalını de sonraki etaba taşıdı. Bilhassa hibrid yayıncılık sistemi ile Türkiye’nin öncü kuruluşları ortasında yer almayı başararak öğrencilere hem basılı yayınlarla hem de görüntü içerikli uzantılarla tam teşekküllü bir eğitim portalı sağladı. 7/24 erişim mantığının sağladığı kolaylık ise ülke genelinde bilhassa devlet okullarında okuyan ve yetersiz altyapı nedeniyle imtihanda üstünlük gösteremeyen öğrencilerin, güçlü ve çağdaş bir sisteme girişini hızlandırdı. Bunun yanı sıra; kolej bünyesinde eğitim alan öğrenciler de YKS ve LGS üzere merkezi sistem imtihanlarında en itibarlı ve bilindik okullarda eğitim görme hakkı elde ederek geleceği şekillendirdi.

Türkiyenin en esaslı, kaliteli ve nitelikli eğitim sistemine sahip olan Sevinç Eğitim Kurumları, öğrencilerin akademik gayelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken; yeni yetenekler keşfetmelerini ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarını da kolaylaştırıyor. İnteraktif, teknolojik ve etkileşimli öğrenme tecrübesini ülke geneline yaymayı planlayan kurum, yalnızca MEB tarafından sunulan müfredatı daha uygulanabilir ve gelişmiş hale getirmekle kalmıyor; tıpkı vakitte toplumu oluşturan bireyleri eğiten öğretmenlerin mesleklerine de odaklanıyor. Bu kapsamda sunduğu Sevinç Öğretmen Akademisi, Sevinç Veli Akademisi ve Stalks üzere çalışmalarla bireylere ilham olmaya ve toplumu geleceğe taşımaya birebir süratle devam etmeyi hedefliyor.

 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Koleji, Sevinç Anaokulu, Sevinç Yayınları ve Sevinç Şahsî Gelişim Kursu bulunan kurum, Türkiye genelinde toplam 27 adet kurs merkezine ve 6 adet koleje sahip olarak büyümesini sürdürüyor. En temelinde “Köklü geçmiş, çağdaş gelecek” mottosunu alan kurum Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 37 yıllık tecrübesini gelecek jenerasyonlara aktarmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.