Emre Altuğ’un Coşkulu Performansı ile Şenlik Maratonu Başladı

Milletlerarası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin 34. Yılı büyük bir coşku ile başladı. 20 Ağustos tarihine kadar devam edecek Şenlik, Şile’nin kalbi Üsküdar Caddesi’nde başlayan kortej yürüyüşünde Şile’nin gelenek ve renklerini bir kere daha büyülü bir atmosferde bir ortaya geldi.

15.08.2023
10
Emre Altuğ’un Coşkulu Performansı ile Şenlik Maratonu Başladı

Memleketler arası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin 34. Yılı büyük bir coşku ile başladı. 20 Ağustos tarihine kadar devam edecek Şenlik, Şile’nin kalbi Üsküdar Caddesi’nde başlayan kortej yürüyüşünde Şile’nin gelenek ve renklerini bir defa daha büyülü bir atmosferde bir ortaya geldi.

Renklerin Dansı: Kortej Yürüyüşü

Üsküdar Caddesi’nde gerçekleşen kortej, Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı’nın liderliğinde, tüm Şile protokülü ve vatandaşların iştirakiyle giderek büyüyen bir coşkuya dönüştü. 

Kortej yürüyüşünün akabinde, şenliğin kalbi Şile Meydanı’nda atmaya başladı. Binlerce iştirakçinin iştirakiyle meydan bir renk cümbüşüne dönüştü. Ünlü sanatçı Emre Altuğ’un enerjik performansıyla geceye başka bir renk kattı. İştirakçiler, Emre Altuğ’un müziklerine eşlik ederek coşkulu bir atmosfer oluşturdu.

Festivalin Büyülü Kıssası Başladı

Şile Bezi’nin desenlerinde gizlenen tarih, tabiat ve renklerin öyküsü, 34. Memleketler arası Şile Bezi Kültür ve Sanat Şenliği ile bir defa daha gün yüzüne çıkıyor.  7 gün sürecek şenliğin birinci gününde sahne alan ünlü sanatçı Emre Altuğ’un gücü ve performansı, geceye büyük bir renk kattı. Kendine mahsus üslubu ve hit müzikleriyle seyircileri büyüleyen Altuğ, müzikseverleri coşturdu. Şenliğin coşkusunu doruklarda yaşatan Altuğ, sevilen müzikleriyle iştirakçileri adeta büyüledi. 

Şile Bezi’ni Dünyaya Tanıtacağız

AK Parti İstanbul Milletvekilleri Müşerref Pervin Tuba Durgut, Şengül Karslı da şenliğe onur konuğu olarak katılırken, Şile Kaymakamı Nebi Kaya, Şile Garnizon Kumandanı Albay Mehmet Sutaşır ve Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı konser sonunda sahnede Emre Altuğ’a Şile Bezi armağan etti. Lider Ocaklı, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Bugün burada bir ortaya gelmemizin gayesi, Şile Bezi’nin eşsiz dokusunu ve kültürel kıymetini dünyaya tanıtmak, farkındalığı artırmak ve gelecek kuşaklara taşımak. Bu şenlik, sanatın ve kültürün birleştiği, renklerin dans ettiği, dostlukların pekiştiği bir aktiflik olacak. 7 gün boyunca gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, sanatseverleri, zanaatkârları, müzisyenleri, akademisyenleri ve tüm iştirakçileri bir ortaya getirerek unutulmaz bir tecrübe yaşatacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.