Çankaya Akademi “İlk Tercih”

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Çankaya Akademi’de fiyatsız YKS’ye hazırlık kurslarına katılarak imtihan sonuçlarına nazaran birinci tercihlerine girecek öğrencilerle bir ortaya geldi. Taşdelen, “400 öğrenciyle başladığımız projeyi 2 bin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz” dedi.

16.08.2023
12
Çankaya Akademi “İlk Tercih”

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Çankaya Akademi’de fiyatsız YKS’ye hazırlık kurslarına katılarak imtihan sonuçlarına nazaran birinci tercihlerine girecek öğrencilerle bir ortaya geldi. Taşdelen,  “400 öğrenciyle başladığımız projeyi 2 bin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz” dedi.

Çankaya Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak gayesiyle “Çankaya Akademi” ismiyle kurulan büsbütün fiyatsız YKS’ye hazırlık kurslarına katılan ve imtihan sonuçlarına nazaran birinci tercihlerine girecek öğrenciler ve aileleri, Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen ile bir ortaya geldiler. Öğrenciler, Çankaya Akademi’de aldıkları eğitimin başarılarına katkılarından bahsederek, Lider Taşdelen’e ve öğretmenlerine teşekkür etti.

TÜRKİYE’DE BİR BİRİNCİSİ YAPTIK

Başkan Taşdelen de, şunları söyledi:

“Ekonomik kriz ve toplumsal adaletsizlik yaşanırken, öğrencilerin anayasal, temel bir hak olan eğitim hakkından yoksun kalması düşünülemezdi. Türkiye Cumhuriyeti toplumsal bir devlettir ve her çocuk eğitim hakkından eşit olarak yararlandırılmalıdır. Biz de toplumsal devlet ve toplumsal belediyecilik anlayışının gereğini yaptık. Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirdik. Belediyemizin merkezlerini, ‘Çankaya Akademi’ ismi altında öğrencilere açtık. Müfredatı takip eden, 12 farklı branşta uzman öğretmenlerimizle fiyatsız YKS’ye hazırlık kursu veriyoruz. 400 öğrenci ile başladığımız projemizi önümüzdeki yıllarda 2 bin öğrenci üzerine çıkarmak için çalışıyoruz. Aldığınız eğitim sonucunda sizlerin hoş sıralamalarla başarılara imza atmanız ebeveynleriniz kadar bizleri de keyifli etti. Her birinizi tekrar kutluyor, hayatınızda muvaffakiyetler diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.