Üniversiteli Gençler, Proje Tabanlı Staj Programları İle İŞ Dünyasında Tecrübe Kazanacak

Eğitim ve gelişime her faaliyetinde öncelik veren Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Proje Tabanlı Staj Protokolü ile yeni bir iş birliğine adım attı! 12 Ağustos Dünya Gençlik Günü’nde üniversite-sanayi iş birliğinin en hoş örneklerinden birini gerçekleştiren Baycan Elektrik, üretim bölümüne örnek olmaya devam ediyor.

18.08.2023
12
Üniversiteli Gençler, Proje Tabanlı Staj Programları İle İŞ Dünyasında Tecrübe Kazanacak

Eğitim ve gelişime her faaliyetinde öncelik veren Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Proje Tabanlı Staj Protokolü ile yeni bir iş birliğine adım attı! 12 Ağustos Dünya Gençlik Günü’nde üniversite-sanayi iş birliğinin en hoş örneklerinden birini gerçekleştiren Baycan Elektrik, üniversiteli gençlere kapılarını açtı. İş birlikçilerinin ortasına yakın vakitte Baycan Elektrik’in katıldığı Ar-Ge ve İnovasyon Uyum Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) 2012 yılından bu yana bu program ile öğrencilerin meslek planlamalarını destekliyor. 

Eğitim ve gelişime her faaliyetinde öncelik veren Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Proje Tabanlı Staj Protokolü ile yeni bir iş birliğine adım attı! 12 Ağustos Dünya Gençlik Günü’nde üniversite-sanayi iş birliğinin en hoş örneklerinden birini gerçekleştiren Baycan Elektrik, üretim kesimine örnek olmaya devam ediyor. 

PROJE TABANLI STAJ PROGRAMI İŞ BİRLİĞİNİ ÖNGÖREN PROTOKOL İMZALANDI

1967 yılından bu yana kablo donanım bölümünde faaliyet gösteren Baycan Elektrik A.Ş. ile Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortasında Proje Tabanlı Staj Programı iş birliğini öngören protokol imzalandı. Ar-Ge ve İnovasyon Uyum Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) tarafından yürütülen Proje Tabanlı Staj Programı kapsamında gerçekleştirilen protokol ile her iki üniversitede tahsil gören 3. ve 4. sınıf öğrencileri Baycan Elektrik bünyesinde staj yapma imkanına kavuşacak. Kelam konusu stajlar akademik yarıyıl içerisinde eğitimlerle eşzamanlı olarak yahut yaz periyodunda yapılabilecek. Böylece öğrenciler mesleklerine Baycan Elektrik’te kazandıkları tecrübeler doğrultusunda taraf verebilecek.

KAHRAMAN: ÖĞRENCİLERİN MESLEK PLANLAMASINDA SONUÇ ODAKLI BİR YAKLAŞIM

ARİNKOM Girişimcilik ve Öğrenci Programları Koordinatörü Aynur Güneş Kahraman program ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek için ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından 2012 yılından bu yana yürütülen Proje Tabanlı Staj Programı ile geleceğin gereksinimlerine akademik bakış açısıyla tahlil üretmek, sektörel pratiklerle akademik yapıyı buluşturmak hedefleniyor” tabirlerini kullandı. Kahraman, program kapsamında firmaların faaliyetleri doğrultusunda gerçekleştirilen projelerde, üniversite bünyesinde yer alan tüm fakülte ve kısımlardan stajyer öğrenci seçimi yapılabildiğini ve öğrencilerin bu sayede meslek planlamasında daha faal ve sonuç odaklı bir istikamet çizdiğini belirtti. 

 

BAYCAN ELEKTRİK GENEL MÜDÜRÜ ENGİN YILMAZ: DENEYİMİMİZİ GENÇLERLE BULUŞTURUYORUZ

Yapılan iş birliği ile ilgili olarak Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Baycan Elektrik olarak üretim kesimindeki 55 yıllık deneyimimizi gençlerimiz ile buluşturmayı hedefledik. Proje Tabanlı Staj Programı sayesinde iki tarafın da birbirinden öğrenebileceği bir sinerji yakalayacağımıza inancımız tam.  Nitelikli iş gücü yetiştirme istikametindeki ortak hedefimize birlikte inovasyon kaynağı oluşturacağız. Bu iş birliğinin üretim dalının bilim ve teknoloji alanında pratik manada kıymetli gelişmelere, sanayi ve üniversite ortasında teknolojinin faal transferine ve uygulamalı araştırma imkanlarına kapı açmak üzere birçok çeşitli projeye yol göstereceğine inanıyorum’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.