Açık havada sinema keyfi büyük ilgi görüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz periyodu açık hava sinema gösterimleri Ağustos ayında da devam ediyor. Türk sinemasının en başarılı üretimlerinden “Turna Misali” İzmirlilerle 11 farklı noktada fiyatsız olarak buluşuyor.

20.08.2023
7
Açık havada sinema keyfi büyük ilgi görüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz devri açık hava sinema gösterimleri Ağustos ayında da devam ediyor. Türk sinemasının en başarılı üretimlerinden “Turna Misali” İzmirlilerle 11 başka noktada fiyatsız olarak buluşuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeniden Sinematek” gösterimleri, 11 başka ilçede Ağustos ayında da izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Fiyatsız olarak izlenebilen “Turna Misali” sinemasının başlama saati 21.00. Göç öyküsünü anlatan sinema 14 Ağustos’ta Foça’da, 15 Ağustos’ta Dikili’de, 17 Ağustos’ta Karabağlar Yaşar Kemal Mahallesi’nde, 19 Ağustos’ta Kemalpaşa Sütçüler’de izleyicilerle buluştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fiyatsız sinema aktifliği 21 Ağustos Pazartesi günü Bergama Cumhuriyet Meydanı’nda, 22 Ağustos Salı günü Menemen Doğaköy Köy Meydanı‘nda, 23 Ağustos Çarşamba günü Beydağ 2 Eylül Kurtuluş Parkı’nda, 24 Ağustos Perşembe günü Menderes Yeniköy’de, 25 Ağustos Cuma günü Konak Mercek: Kadifekale Atölye Alanı / Otopark Alanı’nda, 26 Ağustos Cumartesi günü Bayraklı Cengizhan Mahallesi Ekrem Akurgal Ömür Alanı’nda, 27 Ağustos Pazar günü ise Buca Belenbaşı Köy Meydanı’nda devam edecek.

2021 yılı imali “Turna Misali”, göç kıssasını izleyicilere aktarıyor. Sinemanın senaristliğini ve yapımcılığını Eyüp Boz ve İffet Eren Danışman Boz üstleniyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.