Zurnazen Şenliği 4 Eylül’de Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi 8.Uluslararası Zurnazen Şenliği 4-7 Eylül tarihleri ortasında Menteşe, Milas, Dalaman ve Fethiye ilçelerinde düzenlenecek.

22.08.2023
8
Zurnazen Şenliği 4 Eylül’de Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi 8.Uluslararası Zurnazen Şenliği 4-7 Eylül tarihleri ortasında Menteşe, Milas, Dalaman ve Fethiye ilçelerinde düzenlenecek.

Dünya’da ve Türkiye’de birinci olan Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek Zurnazen Şenliği 4-7 Eylül tarihleri ortasında Muğlalı vatandaşlara unutulmaz dört gün yaşatacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Memleketler arası Zurnazen Şenliği 4 Eylül 2023 tarihinde Menteşe ilçesi Prof.Dr.Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda start alacak. Şenliğin açılış konseri senfoni orkestrası eşliğinde yapılacak. Bu yıl sanat direktörlüğünü Eray İnal’ın yapacağı Zurnazen Festivali’nin birinci günkü konuk sanatkarı Uğur Aslan olacak. Zurnazen Festivali’nin ikinci günü 5 Eylül’de Milas ilçesi Atapark’ta yapılacak. Milas’taki programın konuğu da Türk Halk Müziği sanatkarı Oğuz Aksaç olacak. Şenliğin üçüncü günü 6 Eylül’de Dalaman ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda konuk sanatçı, Makedon asıllı dünyaca ünlü klarnet virtüözü İsmail Lumanovski iştiraki ile yapılacak. Zurnazen Festivali’nin son günü 7 Eylül’de Fethiye ilçesi Beşkaza Meydanı’nda solist Elif Buse Doğan’ın konuk olacağı programla sona erecek.

Başkan Gürün; “Zurnazen Festivali’nde müziğin gücüyle kıtaları birleştiriyoruz”

8.Uluslararası Zurnazen Festivali’ne Türkiye’den 13, yurtdışından 4 sanatçı katılacak. Dünya’da ve Türkiye’de bir birinci olan Zurnazen Festivali’nin bu yılda müzikle kıtaları birleştireceğini, farklı kültürleri bir ortaya getireceğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün herkesi sevgi, müsamaha ve güler yüzün kentinde düzenlenecek olan Zurnazen Festivali’ne davet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.