Dikili’de Şenlik Heyecanı

Dikili Belediyesi tarafından 30-31 Ağustos ve 1 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan “37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali” varlıklı içerikli programıyla dolu dolu geçecek.

26.08.2023
8
Dikili’de Şenlik Heyecanı

Dikili Belediyesi tarafından 30-31 Ağustos ve 1 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan “37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali” varlıklı içerikli programıyla dolu dolu geçecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Şenlik Korteji ile başlayıp 3 gün sürecek olan şenlik kapsamında Sevgi Yolu Yeşil Alanı’nda aerobik dans-yoga fit faalleri gerçekleşirken, Bayan Hakları Parkı’nda Dikili Belediyesi Çini-Seramik, Islak Keçe, Yağcıbedir Halı Dokuma, Çandarlı Bayan Kooperatifi, Lodos Ağaçları Geri Dönüşüm, Dikili Fotoğraf Kulübü’nün (DİFOK) Ege Parlayan Yıldızı Dikili stantları yer alacak. Çocuklara yönelik 75. Yıl Parkı’nda Tiyatro Kalemi Çocuk Aktiflikleri ve Atölyeler gerçekleşecek.

Ünlü tarihçi, akademisyen ve muharrir Prof. Dr. İlber Ortaylı “Geçmişten Günümüze Cumhuriyet” bahisli panelde bilgi ve birikimlerini paylaşırken pop müziğin sevilen isimleri Bengü ve Funda Arar hayranlarıyla buluşacak. Şenliğin son gününde Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun  “Unutma Bizi” isimli oyunu sahne alacak.

BAŞKAN KIRGÖZ: “BÜYÜK ZAFERİN 101. YILINI ŞENLİK COŞKUSUYLA TAÇLANDIRACAĞIZ”

Bir gelenek haline gelen Dikili Şenliği için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz, “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışacak, 7’den 70’e herkese dokunacak bir şenliği gerçekleştirmenin memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Stantlar, çocuk ve spor aktiflikleri, paneller, konserler ve tiyatro gösterimi ile zenginleştirdiğimiz 37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali’mizde ülkemizin bedelli siyaset insanlarını,  akademisyen ve sanatkarlarını halkımızla buluşturacağız. Kıymetli aydınımız araştırmacı, gazeteci, muharrir Uğur Mumcu’yu ‘Unutma Bizi’ isimli tiyatro oyunuyla anacağız. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü şenlik coşkusuyla taçlandıracağız.” diyerek tüm vatandaşları etkinliklere davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.