Zara ve Uğur Aslan Aliağalıları Mest Etti

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan ‘Aliağa Sanat Günleri’nde sahne alan Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Zara ve Aliağalıların gönlünde taht kuran Uğur Aslan, müzikleriyle dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

27.08.2023
13
Zara ve Uğur Aslan Aliağalıları Mest Etti

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan ‘Aliağa Sanat Günleri’nde sahne alan Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Zara ve Aliağalıların gönlünde taht kuran Uğur Aslan, müzikleriyle dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Zara, seslendirdiği kesimlerle kulakların pasını silerken Uğur Aslan performansıyla Aliağalıları bir defa daha mest etti.

Sanat dolu günlerin yaşandığı hafta da çocuklar için Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) öğrencileri tarafından ‘Mor Başlıklı Kızın Hikayesi’ ve ‘Hanegiller’ gösterime sunuldu. Antoine De Saint Exupery’in dünyaca ünlü kitabından uyarlanan ve Tiyatro Bozok tarafından sahnelenen ‘Küçük Prens’ isimli çocuk oyunu minik seyircisine keyifli anlar yaşattı. Sinemaseverler için ise Kent Park’ta ‘Çizmeli Kedi’, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda ‘Top Gun’ isimli sinemalar ekrana geldi.

‘Vişne Bahçesi’ Ayakta Alkışlandı
Tiyatro Şöleni kapsamında bu hafta Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Vişne Bahçesi’ tiyatroseverlerden büyük alkış aldı. Rus tiyatro müellifi ve çağdaş hikayenin ustalarından Anton Çehov’un tiyatro sahnesine aktarılan oyununu Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney ve Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar tiyatroseverlerle birlikte izledi. Tiyatro Sahnekarlar tarafından sahnelenen oyunda Erhan Yazıcıoğlu, Gülen Karaman, Volkan Severcan, Özdemir Çiftçioğlu, Emin And, Şebnem Özinal, Sefa Güçlü ve Bora Severcan rol aldı. Performanslarıyla göz dolduran oyuncular, gecenin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Tiyatronun büyük üstadı Erhan Yazıcıoğlu ve birbirinden pahalı tiyatro sanatkarlarını Aliağa’da ağırlamaktan memnunluk duyduklarını belirten Lider Serkan Acar, Yazıcıoğlu’na teşekkür çiçeği takdim etti. Sanata ve sanatkara verdiği dayanaktan dolayı Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar’a teşekkür eden Erhan Yazıcıoğlu ise, “Sanatsever olmanız ve sanatı sevdirmek için de tiyatroseverleri, büyük bir topluluğu, ardınıza almış olmanız biz sanatkarları sahiden çok memnun etti” tabirlerini kullandı.

Zara ve Uğur Aslan’dan Aliağalılara Müzik Ziyafeti
‘Aliağa Sanat Günleri’nde yaz konserleri kapsamında Avcı Ramadan ve Çocuk Oyun Parkı’nda sahne alan Zara ve Uğur Aslan, sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konser alanını dolduran müzikseverlerin karşısına birinci olarak fahri Aliağalı olarak bilinen Uğur Aslan çıktı. Sahnede ‘Tanrı İstemezse’, ‘Gurbet’, ‘Resimdeki Göz Yaşları’, ‘Seni Yazdım Kalbime’ üzere müzikleri seslendiren sevilen sanatçı, yaklaşık 1 saat boyunca hayranlarına keyif dolu anlar yaşattı.

Yağmur Altında Müzik Resitali
Konserin ikinci kısmında Uğur Aslan, sahneyi Türk Halk Müziği’nin eşsiz seslerinden Zara’ya bıraktı. Ünlü sanatçı, ‘Sen Affetsen’, ‘Hasretinle Yandı Gönlüm’, ‘Sağım Palavra Solum Yalan’, ‘Günün Birinde’ üzere arabesk, pop ve türkülerden oluşan repertuarıyla sahnede etkileyici bir performans sergiledi. Zara, duygusal modülleriyle hüzünlendirirken hareketli müzikleriyle da coşturdu. Müzikseverler, sahnede müzik resitali sunan Zara’nın tüm modüllerine vakit zaman sağanak halinde yağan yağmura karşın daima birlikte eşlik etti.

Başkan Serkan Acar’dan Sanatkarlara ve Aliağalılara Teşekkür
Konserin bir kısmında davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Zara ve Uğur Aslan’a Aliağa Sanat Günleri’ne bedelli iştiraklerinden ötürü teşekkür ederek kendilerine Aliağalı üretici bayanlar tarafından üretilen Helvacı Kilimi armağan etti. Lider Serkan Acar, sağanak halindeki yağmura karşın kendilerini yalnız bırakmayan sanatseverlere de ayrıyeten teşekkür etti.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.