30 Ağustos Zafer Bayramı Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak

Kadıköy Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kalamış Atatürk Parkı’nda ve Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda iki büyük konser gerçekleştirecek.

29.08.2023
9
30 Ağustos Zafer Bayramı Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak

Kadıköy Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kalamış Atatürk Parkı’nda ve Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda iki büyük konser gerçekleştirecek. Bu yıl kutlamaların merkezi olan Kalamış Atatürk Parkı’nda usta sanatçı Erol Evgin’in; Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ise Evrencan Gündüz’ün saat 21:00’de gerçekleştireceği konserle 30 Ağustos coşkusu tekrar Kadıköy’de yaşanacak.  

Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle taçlandırdığı kahramanlık destanı 101. yılında… Cumhuriyetimizin ve ihtilallerin habercisi 30 Ağustos, bu yıl da Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak. Konserler, sinemalar, tiyatrolar ve daha birçok aktiflikle yaz boyunca her yaştan İstanbullunun buluşma noktası haline gelen Kadıköy’ün parkları, 30 Ağustos’ta coşkulu kutlamalara konut sahipliği yapacak.

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen programa nazaran 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının bu yılki merkezi Kalamış Atatürk Parkı’nda Türk pop müziğinin duayeni Erol Evgin sahne alacak. Kadıköy’deki kutlamaların ikinci durağı Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ise Evrencan Gündüz’ün gerçekleştireceği konserle 30 Ağustos coşkusu tüm süratiyle sürecek. Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı da etkinliklere katılarak komşularıyla bir arada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu paylaşacak.

Odabaşı: 30 Ağustos, Cumhuriyet ihtilallerinin müjdesidir

Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde bizlere söylediği üzere memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olsa; iktidara sahip olanlar ihanet içinde dahi olsalar biz yine ayağa kalkmayı kesinlikle başarırız. Bizler, tarihin her periyodunda umutların tükendi zannedildiği anlarda tekrar ayağa kalkmasını başarmış bir milletiz. Bu yüzden 30 Ağustos Zaferi, bugün de sadece bizim değil tüm sömürge altındaki halkların umudu, ilhamı, yüreğidir. 30 Ağustos, bizim için Cumhuriyet ihtilallerinin muştusudur.

30 Ağustos’ta emperyalistlere karşı savaşan, bağımsız ve özgür bir ülke yaratan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı hürmet ve şükranla anıyoruz. Onların kurtuluş yıllarımızda içeride ve dışarıdaki düşmanlara karşı verdikleri gayret bugün de sürüyor. Bizler de bugün hem bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü müdafaaya devam edeceğiz hem de devrimleriyle günümüzü ve geleceğimizi aydınlatan Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Tüm Kadıköylüleri, bedelli komşularımı, 30 Ağustos’ta Kadıköy’ün parklarına; birbirinden kıymetli sanatkarlarla bayram coşkusunu yaşamaya davet ediyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.