Yenişehir Belediyesi kırsal mahallelere açık hava sineması kuruyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları eğlenceli aktivitelerle bir ortaya getirmek emeliyle açık hava sineması kuruyor.

29.08.2023
7
Yenişehir Belediyesi kırsal mahallelere açık hava sineması kuruyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları eğlenceli aktivitelerle bir ortaya getirmek gayesiyle açık hava sineması kuruyor. Yenişehir’deki 11 kırsal mahallenin tamamında açık havada sinema gösterimleri yapılacak. 

Daha evvel mahallelere çocuk tiyatrosunu taşıyan ve gezici sinema günleri düzenleyen Mersin Yenişehir Belediyesi kırsal mahallelere bu yıl da beyaz perde kuruyor. Hababam Sınıfı,  Züğürt Ağa ve Sevinçli Çiftlik sinemaları ile Yenişehirliler daima birlikte açık havada keyifli bir yaz akşamı geçirme fırsatı yakalayacak. Yenişehir Belediyesi sinemaları izlemeye gelen vatandaşlara gazoz ve patlamış mısır da ikram edecek. 

 

Başkan Özyiğit, vatandaşları açık havada sinema izlemeye davet etti

Vatandaşları sinema gösterimlerine davet eden Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “ Misyona gelirken idare anlayışımızı oluşturduğumuz 6 temel ilkemizden biri ‘Hemşehrilik’ prensibiydi. Hemşehrilik unsurumuz kapsamında mahallelerde düzenlediğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızı bir ortaya getirmek ve birlikte yaşama hissini en üst düzeye taşımayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar onlarca sanat, spor ve dayanışma aktifliği düzenledik,hemşehrilerimizi bir ortaya getirdik. Mahallelere taşıdığımız sinema sineması gösterimleri de hem bu türlü bir maksada hizmet ediyor hem de halkımızın keyifli vakit geçirmesine imkan sağlıyor. Vatandaşlarımız bilhassa kırsal mahallelerimizde bazen günlük koşturmacanın içinde kendilerine vakit ayıramıyor. Bunun farkındayız, hemşehrilerimiz için hoş bir aktiflik hazırladık.” dedi.

 

İlk sinema 1 Eylül’de gösterilecek

Türk sinemasının sevilen güldürü sineması Hababam Sınıfı, 1 Eylül’de Çavak Mahallesi’nde, 4 Eylül’de Buyruklar Mahallesi’nde, 10 Eylül’de ise Uzunkaş Mahallesi’inde gösterilecek.  Çocuklara yönelik animasyon sineması Sevinçli Çiftlik ise 3 Eylül’de Değirmençay Mahallesi’nde, 5 Eylül’de Gökçebelen Mahallesi’nde, 7 Eylül’de Karahacılı Mahallesi’nde ve 9 Eylül’de Turunçlu Mahallesi’nde çocuklarla buluşacak. Yeşilçam klasikleri ortasında yer alan Züğürt Ağa sineması 6 Eylül’de İnsu Mahallesi’nde, 8 Eylül’de Kocahamzalı Mahallesi’nde, 11 Eylül’de ise Çukurkeşlik Mahallesi’nde gösterilecek.  Açık hava sinemaları kapsamında gösterilecek tüm sinemalar saat 20.00’de başlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.