Bu şenlikte pürüz yok, cümbüş var

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kurulu birlikteliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı hasebiyle Manisiz Deniz Şenliği gerçekleşti

31.08.2023
9
Bu şenlikte pürüz yok, cümbüş var

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kurulu birlikteliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı hasebiyle Manisiz Deniz Şenliği gerçekleşti

 

Bu şenlikte mahzur yok, cümbüş var

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumsal hayatın her alanında engelli bireylerle olmaya ve engelli bireyleri yaşama adapte edecek tertipler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kurulu işbirliğinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı hasebiyle Manisiz Deniz Festivali’nin 3’üncüsü gerçekleşti. Bu manalı günde düzenlenen şenlikte özel ihtiyaçlı bireyler, profesyonel atletler ve can kurtaranlar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

ÖZEL GÜNDE ÖZEL ETKİNLİK

Bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Manisiz Deniz Şenliği Karamürsel Altınkemer Plajı’nda yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kurulu birlikteliğinde gerçekleşen şenlik eğlenceli anlara sahne oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı ruhunu da yaşatan şenlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın da engelli bireyleri yalnız bırakmadı. Lider Büyükakın’ a Kocaeli Kent Kurulu Lideri Ali Korkmaz, Karamürsel Belediye Lideri İsmail Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, AK Parti Karamürsel İlçe Lideri Sait Mete, Kocaeli Kent Kurulu Engelliler Meclisi Lideri Ufuk Koçak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve Doç. Dr. Figen Büyükakın eşlik etti. Deniz etkinlikleriyle eğlenme fırsatı bulan engelli bireyler çeşitli oyunlarla keyifli vakit geçirdi. Engelli bireylere Lider Büyükakın da katılarak, mutluluklarına ortak oldu.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: TÜM MANİLERİ KALDIRACAĞIZ

Engelsiz Deniz Festivali’nde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Ağustos ayının Türk milleti için zaferle dolu bir ay olduğunu söyledi. Lider Büyükakın, “Bugün milletimiz için manalı bir gün. Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu Türk milletine yurt olarak armağan ettiği bir ayın içindeyiz. Malazgirt Zaferi, Türkler için büyük bir şan olarak tarihe geçti. O vakit Büyük devlet adamı Alparslan ‘Size o denli bir yurt aldım ki ebediyen sizin olacak’ demişti. Sahiden bizlerin oldu. Göz dikenlere Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ulu ordumuz bir defa daha karşılığını verdi. Bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu bütün dünyaya duyurdu. Onların yaptıkları inanılmazı başarmaktı. Bütün zahmetleri aşmaktı. Biz de bugün Manisiz Deniz Şenliği düzenliyoruz. Zira mahzurları aşmaya dair inancın en sembolik mana bulduğu ay içindeyiz. Hiçbir mahzur tanımadan buraya gelen tüm engelli bireyleri tebrik ederim” dedi. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla Türkiye’ye örnek olan Lider Büyükakın, mahzurların yıkılmak için olduğunu ve bütün mahzurları kaldıracağını da kelamlarına ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.