Küçükçekmece’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Feridun Düzağaç konseriyle coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü,  Küçükçekmece Belediyesi tarafından hazırlanan etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

31.08.2023
13
Küçükçekmece’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Feridun Düzağaç konseriyle coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü,  Küçükçekmece Belediyesi tarafından hazırlanan etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı. Küçükçekmece’deki kutlamaların ana adresi olan Fevziçakmak Meydanı’nda konser veren ünlü sanatçı Feridun Düzağaç, söylediği müziklerle zafer coşkusunu doruğa çıkardı.

Büyük Zafer’in 101. yıl dönümü münasebetiyle Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği kutlama programı sabahın erken saatlerinde Halkalı Meydandaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Akşam Fevzi Çakmak Meydanı’na taşınan etkinlikler kapsamında ilk olarak “ Ne Münasebet” isimli müzik kümesi, akabinde da sevilen sanatçı Feridun Düzağaç Fevziçakmak Meydan’da sahne aldı. Yüzlerce kişinin ellerinde bayraklarla eşlik ettiği Feridun Düzağaç konserini, Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi de izledi.

Başkan Kemal Çebi: Uygarlık yolundaki ilerleyişimizi kararlılıkla sürdüreceğiz

Başkan Çebi, vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “ Bugün Ulu Başkanımız Atatürk’ün liderliğinde, bir ülkenin yine doğuşunun, bir milletin birlik oluşunun yıldönümüdür. 30 Ağustos, sadece yıldönümlerinde değil, her gün hatırlamamız, gelecek kuşaklara de aktarmamız gereken kıymetli bir tarihtir. Zaferin 101. yıl dönümünde bize verilen kutsal emaneti, daha uyguna, hoşa, doğruya ve ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın ki Atatürk’ün prensip ve ihtilallerinden aldığımız güçle, işaret ettiği uygarlık yolundaki kararlı ilerleyişimizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Özgür, tam bağımsız ve demokratik bir ülke olmamız için bir an olsun düşünmeden canını seve seve veren gerçek vatanseverleri, sevgiyle, hürmetle, minnetle ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Ünlü sanatçı Feridun Düzağaç’ın  Alev Alev, .Beni Bırakma, Düşler Sokağı ve Kavak Yelleri üzere çok sevilen şarkılarına  alanı dolduran hayranları da daima bir ağızdan eşlik etti. Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, Düzağaç’a teşekkür ederek, konser anısına plaket takdim etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.