Çankaya Belediyesi kültür sanat dönemi başlıyor

Sanata ve sanatkara verdiği dayanakla Ankara’nın kültür sanat nabzını tutmaya devam eden Çankaya Belediyesi, eylül ayı birlikte yeni döneme başlıyor.

01.09.2023
6
Çankaya Belediyesi kültür sanat dönemi başlıyor

Sanata ve sanatkara verdiği takviyeyle Ankara’nın kültür sanat nabzını tutmaya devam eden Çankaya Belediyesi, eylül ayı birlikte yeni döneme başlıyor. Çankaya Belediyesi kültür sanat merkezleri eylül ayında 3 konser, 9 stant, 3 sinema gösterimi, tiyatro ve panel aktiflikleri ile Başkentli sanatseverleri buluşturacak.

Birbirinden farklı aktiflikleri sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan Çankaya Belediyesi, eylül ayı ile birlikte döneme konserler, stantlar, sinema gösterimleri, tiyatro ve panel ile başlıyor.

 

“SOUND OF EUROPA 2” 22-24 EYLÜLDE

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda düzenlenecek Sound Of Europa 2 konserleri 22-23-24 Eylül tarihlerinde saat 19.00’da gerçekleşecek. Fiyatsız yapılacak aktifliklerin birinci gününde Kid Colling, Sunkissed Child, Chefket, Candlelight Ficus sahne alacak. 23 Eylül’de ise Effetto Carsico Trio, Vila Navio ve 24 Eylül’de ise Monika Bulanda Trio, Sarp Keskiner & Jan Mittendorp Duo, Mecnun Teli Çankayalılara müzik ziyafeti verecek.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi (DTÇSM) iki resitale konut sahipliği yapacak. Şafak Ceyhan ve Erkan Karagülle dinleyicileri flüt ve gitar tınılarıyla karşılarken Nazlı Hacıalioğlu piyano severlere keyifli anlar yaşatacak. Etkinlikler 29-30 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

 

KÜLTÜR MERKEZLERİNDE 9 YENİ SERGİ

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ayrıyeten Sivas bahisli Asaf Koçak Portre Karikatürleri Standı, Cumhuriyet’in 100. Yılında Sinemanın Büyüsü, Kafkasya Efsaneleri, Amberin Sırları Fotoğraf Standı, Yüzüncü Yılda Yüz Yüze, ODTÜ’de Tabiatın Suyu-Sesi-Nefesi Fotoğraf Standı ve Atölyeler Ortak Standı düzenlenecek. Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde Oburlarının Standı, Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde ise Öbür Bir Yerde Sekiz Dakika Üç Saniye Standı Başkentlilerle buluşacak.

Ankara Japon Sinemaları Günü 16 Eylül’de, ödüllü direktör Cihan Abdal’ın Zamangah sineması de 28 Eylül’de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gösterimde olacak.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi 27 Eylül’de, ‘Karakırmızı’ isimli yapıtı ile Şair Ertuğrul Özüaydın’ın Ceyhun Atıf Kansu Şiir Ödülü’nü alacağı Ceyhun Atıf Kansu Şiir Ödül Töreni’ne konut sahipliği yapacak. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in konut sahipliğinde düzenlenecek Lisan Devrimi’nin 91. Yılı Kutlama aktifliği de tekrar DTÇSM Sabahattin Ali Konferans Salonu’nda 26 Eylül saat 17.00’de gerçekleşecek.

 

AVRUPA MİRAS GÜNLERİ ANKARA’DA

Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı EUNIC, Avrupa Miras Günleri’nin ikincisini 16 ve 17 Eylül 2023’te Ankara’da düzenliyor. Yedi Avrupa Büyükelçiliğinin dahil olduğu aktiflikte rehberli tipler, stantlar, konserler ve kent tipleri ile Ankara’nın tarihi, sanatı ve mimarisi tekrar keşfedilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.