Torbalı Kurtuluş Şenlikleri

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı bu yıl da bir dizi aktiflikle kutlanacak.

01.09.2023
6
Torbalı Kurtuluş Şenlikleri

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı bu yıl da bir dizi aktiflikle kutlanacak. Torbalı Belediyesinin düzenleyeceği 7 Eylül Kurtuluş Şenliklerine ilginin ağır olması beklenirken, etkinlikler 5 Eylül Salı günü start alacak. Klasikleşen 7 Eylül Kurtuluş Senlikleri için her şey en ince detayına kadar düşünüldü. Kültürel ve sanatsal aktifliklerin yer alacağı şenlikler için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Şenlik kutlamalarının 5 Eylül’den 7 Eylül’e kadar devam edeceği söz edilirken, Türkiye’nin en kıymetli sanatkarlarından Haluk Levent ve Cem Karaca’nın solisti ve rock müziğin güçlü sesi Göksel Doğançay’ın da katılacağı bu dev kutlama tertibinde ayrıyeten söyleşi ve tiyatro gösterisi de yer alacak.

 

DOLU DOLU PROGRAM

Kurtuluş Şenliklerinin birinci günü olan 5 Eylül Salı günü Cem Karaca’nın solisti ve rock müziğin güçlü sesi Göksel Doğançay sahne alacak. Cem Karaca, Barış Manço ve kısa bir müddet evvel hayatını kaybeden Türk Rock Müziğinin ölümsüz ismi Erkin Koray’ın müzikleri Gazi Çamlığı Aktiflik Alanı’nda Doğançay’ın güçlü sesiyle yankılanacak. 6 Eylül Çarşamba günü ise söyleşi ve tiyatro gösterisi Torbalılılarla buluşacak. Türkiye’nin yetiştirdiği değerli tarihçilerden olan Prof. Dr. Kemal Arı, saat 17.00’da ‘Lozan ve Mübadele’ başlıklı söyleşi ile İsmail Uygur Kültür Merkezi bahçesinde vatandaşlarla buluşacak. Akşam 20.30’da ise Gazi Çamlığı Aktiflik Alanı’nda, ünlü tiyatro sanatkarı Yaşar Gündem, Kuva-yı Ulusala Destanı isimli tek kişilik gösterisi ile sahnede olacak 

 

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Kurtuluş’un yıl dönümü olan 7 Eylül’de ise dolu dolu bir program ilçe sakinlerini bekliyor. Resmi merasim, bando konserleri ile başlayacak olan günün sonunda ise 7 Eylül İlçe Stadı’nda ünlü sanatçı Haluk Levent konseri gerçekleşecek. Tüm İzmirlileri 3 gün sürecek olan Kurtuluş Şenliklerine davet eden Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, “Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 101. yılı hasebiyle her kısma hitap eden bir dizi aktiflik hazırladık. Torbalılılar istedi biz de getiriyoruz; Kurtuluş şenliklerimizin son gününde Haluk Levent konseri gerçekleşecek. Konser ve etkinliklerimize tüm ilçe halkımızı olduğu üzere İzmirli hemşerilerimizi de bekliyoruz” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.