Çankaya Belediyesi Gündüz Bakım Konutları yeni periyoda hazır

Çankaya Belediyesi gündüz bakım meskenlerinde vazifeli öğretmenler, yeni eğitim ve öğretim periyodu öncesinde eğitim seminerine katıldı.

02.09.2023
11
Çankaya Belediyesi Gündüz Bakım Konutları yeni periyoda hazır

Çankaya Belediyesi gündüz bakım konutlarında vazifeli öğretmenler, yeni eğitim ve öğretim devri öncesinde eğitim seminerine katıldı. Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nde misyonlu akademisyenlerce verilen seminerlerde, öğretmenlere, çocukla bağlantı, çocuk hakları, çocuklara birinci yardım mevzularında sunumlar yapıldı.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile örnek çalışmalara imza atan Çankaya Belediyesinin kreşlerinde yeni periyoda hazırlık tüm süratiyle sürüyor. Yaz devrinde bir ay boyunca tadilat yaparak kreşleri yeni periyoda hazırlayan Belediye, 1.610 çocuğa eğitim verecek öğretmenler için seminer de düzenledi. Çankaya Belediyesinin 13 gündüz bakım meskeninde vazife yapan 250 işçi, uzman eğitmenler tarafından bağlantıdan birinci yardıma kadar birçok bahiste eğitim aldı.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlenen ve 4 gün süren 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı hazırlıkları kapsamında verilen seminerlerde, çocuklara birinci yardım, çocukla irtibat ve çocukla bağlantıda değişen paradigma, ihmal ve istismar, bağlantı hünerleri, ebeveyn-okul ilgisi, okul öncesi eğitimde proje yaklaşım, çocuklarda çocuk hakları eğitiminin ehemmiyeti mevzuları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Seminerde Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden akademisyenler ile alanında uzman eğitmenler sunumlar yaptı.

Seminerin son gününde ise iştirakçiler Veli Toplantısı’nda bir ortaya geldi. Toplantının akabinde düzenlenen motivasyon pikniği ile program tamamlandı.

Çankaya Belediyesi kreşleri, 4 Eylül 2023 Pazartesi günü yeni eğitim periyoduna başlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.