Çocuklar Cumhuriyet için çiziyor

Kız çocuklarının inandığı ülkülere ulaşmasını desteklemek için Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğünde İBB İstanbul Vakfı çatısı altında hayata geçen Büyüt Hayallerini, özel bir projeye daha imza atıyor.

02.09.2023
7
Çocuklar Cumhuriyet için çiziyor

Kız çocuklarının inandığı mefkurelere ulaşmasını desteklemek için Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğünde İBB İstanbul Vakfı çatısı altında hayata geçen Büyüt Hayallerini, özel bir projeye daha imza atıyor. Tüm çocuklar, ‘Çocuklar Çiziyor Hayaller Büyüyor’ projesiyle Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı’na dair hayallerini fotoğrafla paylaşmaya davet ediliyor. Projede dereceye girenler, İBB konuğu olarak İstanbul’da konuk edilecek. Eserler İBB Cumhuriyet’in 100. yılı özel gösterisinde sergilenecek.

Ekonomik, toplumsal ve sosyolojik mahzurları kız çocuklarının önünden kaldırmak, eğitimlerini desteklemek için İstanbul Vakfı çatısı altında başlatılan Büyüt Hayallerini projesi, Cumhuriyet’in 100. yılı için fotoğraf müsabakası düzenliyor. 6-14 yaş ortasındaki tüm çocuklar, Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı için hayallerini çizmeye davet ediliyor. 

Projeye 22 Ağustos 2023-25 Eylül 2023 tarihleri ortasında gönderilen fotoğraflardan seçilenler, 29 Ekim 2023 gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhuriyet’in 100. Yılı özel gösterisinde sergilenecek. Seçilen fotoğrafların sahibi çocuklar, aileleriyle birlikte bu özel gecede İstanbul’da konuk edilecek.

Başvuruların iştirakçiler ismine yalnızca ebeveynler yahut yasal temsilcisi tarafından yapılabildiği projeyle ilgili ayrıntılı bilgi ve müracaat sayfasına buyuthayallerini.com/cocuklar-ciziyor-hayaller-buyuyor/ adresinden ulaşılabilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.