Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın kapanışı şampiyonlukla taçlandı

İstanbul’un ağır ilgi ve iştirak gösterdiği 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları, dopdolu geçen beş günün akabinde sona erdi. Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen şenliğin son gününde A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nın final maçı da canlı olarak aktiflik alanında yayınlandı.

04.09.2023
10
Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın kapanışı şampiyonlukla taçlandı

İstanbul’un ağır ilgi ve iştirak gösterdiği 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları, dopdolu geçen beş günün akabinde sona erdi. Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen şenliğin son gününde A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nın final maçı da canlı olarak aktiflik alanında yayınlandı. Vatandaşların tek yürek olduğu maçın sonunda gelen şampiyonluğu Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, eşi Zehra Çalık ve sevilen sanatçı Melek Mosso yüzlerce bireyle birlikte sahnede kutladı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan ve beş gün boyunca birçok aktifliğe mesken sahipliği yapan 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları sona erdi. Şenlik boyunca Ümit Nar moderatörlüğündeki Sahaf Söyleşileri son gününde müellif Merve Yakut’u ağırladı. Pelin Batu moderatörlüğünde gerçekleşen ve her gün farklı bir mevzuda alanında uzman isimlerin katıldığı “Cumhuriyetin 100.yılı” temalı Çardak Altı Sohbetleri’nin son gün konukları ise Prof. Dr. Hakan Akbulut, gazeteci İpek Özbey ve komedyen Cem Eroğlu oldu. Sahaf Şenliği kapsamında gerçekleşen gece mezatında tekrar kıyasıya bir rekabet yaşanırken spor aktivite alanında her yaştan insan farklı tecrübeler yaşama imkanı buldu. Şenliğin son gününde tıpkı vakitte spor turnuvalarının finali de gerçekleşti. Streetball, masa tenisi ve tavla turnuvalarında dereceye giren yarışmacılar madalya ve mükafatlarını Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık’ın elinden aldı.

 

Çardak Altı’nın son gününde medya konuşuldu

Çardak Altı Sohbetleri’nin son gününde; Prof. Dr. Hakan Akbulut, gazeteci İpek Özbey ve komedyen Cem Eroğlu “Cumhuriyetin 100.yılı medya” bahisli bir söyleşi gerçekleştirdi. Konuklar keyifli sohbette; gazetecilik, Türkiye siyaseti ve medyanın durumuna ait kıymetli paylaşımlarda bulundu. Söyleşi sonunda iştirakçilere teşekkür ederek çiçek ve plaket takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Cumhuriyet’in 100.yılında barışı ve sevgiyi tüm kozmosa göndermek için bir ortadayız. Beylikdüzü özgür düşünen insanların memleketi. Az evvel konuşmacılarımız sohbet esnasında ihtilalden bahsetti. İhtilal yapacaksak Beylikdüzü’nden yapacağız. Türkiye’nin ikinci yüzyılından çok umutluyum” biçiminde konuştu.

 

Şampiyonluk coşkuyla kutlandı

Festivalin kapanışını ise sevilen sanatçı Melek Mosso yaptı. Alanı dolduran coşkulu kalabalık Mosso’nun müzikleriyle keyifli bir akşam yaşadı. Konserin sonunda ise A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nın Sırbistan ile oynadığı final maçı ekrana yansıtıldı. Maç sonucunda gelen şampiyonluğu Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, eşi Zehra Çalık ve Melek Mosso yüzlerce bireyle birlikte ellerinde bayraklarla sahnede kutladı. Lider Çalık, “Festivallerin “aman yapılmasın” dendiği bir ortamda Beylikdüzü’nde barışın ve sevginin tohumlarını ekmeye devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100.yılında Barış ve Sevgi Buluşmaları’na yakışır bir aktiflik düzenledik. Cumhuriyetimizden, Atatürk’ten asla vaz geçmeyeceğiz. Cumhuriyet’in kıymetlerine de sahip çıkan sanatkarları da baş tacı yapacağız” formunda konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.