Emrah Erkoç’tan tüyler ürperten sinema: ‘Dabbetü’l-Arz: Kıyamet’

Başarılı üretimci Emrah Erkoç, sinema dünyasına savlı bir sinemayla girdi. Erkoç’un, “A kalite dehşet filmi” diye tanımladığı ‘Dabbetü’l-Arz: Kıyamet’ sineması kaygıyı damarlarınıza kadar hissettirecek.

04.09.2023
8
Emrah Erkoç’tan tüyler ürperten sinema: ‘Dabbetü’l-Arz: Kıyamet’

Başarılı üretimci Emrah Erkoç, sinema dünyasına argümanlı bir sinemayla girdi. Erkoç’un, “A kalite dehşet filmi” diye tanımladığı ‘Dabbetü’l-Arz: Kıyamet’ sineması endişeyi damarlarınıza kadar hissettirecek.

Birçok kanalda programlar yapan The End İmalcisi Emrah Erkoç, sinema bölümüne başarılı bir üretimle giriş yaptı. “The End Medya” ve “Matine” sinema ortak üretimi olan, direktör koltuğunda Gökhan Arı’nın oturduğu “Dabbetü’l-Arz: Kıyamet” sineması seyirci karşısına çıktı. Tansiyon sevenlere kaygı dolu dakikalar yaşatacak olan sinema, vizyona da süratli bir giriş yaptı. Çalışmalarına orta vermeden devam eden Üretimci Emrah Erkoç, A Plus bir güldürü ve bir biyografi sinemasını beyaz perdeye taşıyacağını tabir etti. 

 

‘DİJİTAL YAYINCILIK VİZYONLU İŞLERİ GETİRDİ’ 

1978 Karabük doğumlu olduğunu söyleyen Erkoç, “TRT üzere kurumlara programlar yaptım ve yapıyorum. Dijital platformlarda da yürütmekte olduğumuz çalışmalarımız var. Müzik projelerimiz tam süratiyle devam ediyor. Üzerinde çalıştığımız iki yeni sinema projemizle yakında yeniden vizyonda olacağız. Her piyasada olduğu üzere burada da makus niyetli şahıslar bulunuyor. Son vakitlerde Türkiye’ye mal olmuş isimlerin hayatlarını çekmek isteyen üretimciler maalesef o şahısların aileleriyle mahkemelik oluyor. Bu cins olaylar bizleri de çok yaralıyor ve üzüyor. Birtakım üretimci arkadaşlarımız da bunu biraz reklam maksatlı kullanıyor. Dijital yayıncılık bizim at gözlüklerini çıkarmamıza ve daha vizyonlu işler yapmamıza sebep oldu. Genç beyinler sayesinde daha da hoş işer olacak üzere görünüyor” dedi. 

 

‘GÜZEL SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK’ 

Son projelerini Onur Yaprakçı ile çalıştıklarını tabir eden Erkoç, “Birlikten kuvvet doğar mantığıyla başladığımız yeni seriyi çok hoş yerlere getireceğimize eminim. Olağan Türkiye’de kaygı sineması riskli ve biraz sorunlu lakin ben zoru severim. Çok fazla mevzuyu açmadan şunu da belirtmek isterim. A Plus bir güldürü ve entrikalı bir ünlümüzün çok seveceğiniz hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyacağız. İki başka müzik projemiz de son sürprizimiz olsun” diye konuştu.

 

FİLMİN KONUSU; Dabbetü’l-Arz: Kıyamet sineması; Rukye hocası Güzel’in yaşadığı köye cinlerin musallat olmasıyla yaşananları husus alıyor. Köyde gebe olan tüm bayanların büyünün tesiri altına girmesiyle işler düzgünce karışır. Bu durum üzerine Cemil Hoca, cinlerin musallatını sona erdirmek için cin kavminin tamamını yakar. Cin kavminin padişahı Kemtamin, Güzel’e hayal ile gerçeklik ortasında bir dünya hazırlar. Cemil gerçeği anlar lakin her şey çoktan geriye dönülmez bir hal almıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.