Lider Dündar, üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, belediyenin bilgi meskenleri ve kütüphanelerinde imtihana hazırlanarak üniversiteyi kazanan öğrenciler ile bir ortaya geldi.

06.09.2023
10
Lider Dündar, üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, belediyenin bilgi meskenleri ve kütüphanelerinde imtihana hazırlanarak üniversiteyi kazanan öğrenciler ile bir ortaya geldi.

Eğitime yönelik yaptığı yatırımlarla öğrencilere dayanak olan Osmangazi Belediyesi, bünyesindeki kütüphane ve bilgi meskenlerinin kapılarını imtihanlara hazırlanan öğrencilere açarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıl imtihana Osmangazi Belediyesi’nin farklı noktalardaki bilgi konutları ve kütüphanelerinde hazırlanarak, hayallerini gerçekleştiren öğrenciler Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın verdiği yemekte buluştu.

Soğanlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Osmangazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer de hazır bulunurken, Lider Dündar üniversiteli olan öğrencileri başarılarından ötürü tebrik etti. 

Osmangazi Belediyesi’nin eğitime büyük kıymet verdiğini ve bu bahiste birçok projeyi hayata geçirdiklerini söz eden Lider Dündar, “Belediyemizin bilgi konutlarından yıl boyunca bin 92 öğrenci faydalanmış. Haftalık ferdî çalışmaya gelen 700 öğrencimiz var. Yaz okullarımıza ise 450 öğrencimiz katıldı. Biz üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizle yemek tertibiyle bir ortaya gelip onlarla sohbet ediyoruz. Başarmak değerli, başarmak için de çalışmak ve istemek gerekiyor. Bunu istiyor ve vazgeçmiyorsak başarıyı elde ederiz. Muvaffakiyetlerin sonu yok. Temel muvaffakiyet, güzel bir insan olmaktır. Ailene, topluma ve mahallene faydan yoksa aldığın diplomanın bir yararı yoktur. Ben üniversiteyi kazanan öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Osmangazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer de Osmangazi Belediyesi’nin eğitime her vakit büyük dayanak verdiğini belirterek, “Böyle bir aktifliği düzenlediği ve öğrencilere her vakit takviye olduğu için Osmangazi Belediye Liderimiz Mustafa Dündar’a teşekkür ederim” diye konuştu.

Yemekte Lider Dündar’la sohbet eden öğrenciler, üniversiteye hazırlık sürecinde kendilerine sunulan imkânlardan ötürü memnuniyetlerini lisana getirdi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.