Hatay Medeniyetler Korosu’ndan 92. İEF’de teşekkür konseri

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son gününde, zelzele felaketi sonrası bölgeye yapılan yardımlara teşekkür maksadıyla düzenlenen Hatay Medeniyetler Korosu’nun konserine katıldı.

11.09.2023
11
Hatay Medeniyetler Korosu’ndan 92. İEF’de teşekkür konseri

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son gününde, sarsıntı felaketi sonrası bölgeye yapılan yardımlara teşekkür emeliyle düzenlenen Hatay Medeniyetler Korosu’nun konserine katıldı. Lider Tunç Soyer, “Diliyorum ki Medeniyetler Korosu üzere bizler de egolarımızı dizginlemeyi, farklılıkları ahenk içinde yaşamayı, ortak menfaatlerimiz için dayanışmayı, bu türlü bir gelecek inşa etmeyi başarırız” dedi.  

6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde birtakım üyelerini kaybeden Hatay Medeniyetler Korosu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanaklarına teşekkür etmek maksadıyla 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son gününde bir konser verdi. Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılan konseri İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları da izledi. Koronun seslendirdiği müziklere izleyiciler de alkışlarla eşlik etti. Koronun şefi Yılmaz Özfırat, Lider Tunç Soyer’e dayanaklarından ötürü teşekkür etti.

 

Soyer: “Kopmaz bağlar oluşturdu”
Başkan Tunç Soyer, “Büyük felaketten sonra hiçbirimiz tam olamayacağız. Daima bir yanımız eksik olacak ancak bu sarsıntı felaketi kopmaz bağlar da oluşturdu; Medeniyetler Korosu üzere. Sonsuza kadar taşıyacağımız çok güçlü dostluklar kurduk. Koro aslında demokrasinin en hoş uygulamalarından biri. Farklı sesleri birbirleriyle uyumlandırarak tek sesten çok daha renkli, güçlü, hoş ses çıkarmalarına imkân veriyor. Bunun içinde o denli bir ruh var ki egoları dizginliyor, dayanışmayı, ortak menfaati öne çıkartmayı başarıyor. Medeniyetler Korosu ise bu şuurdan çok daha fazlası. Gönüllülük temelinde, çok daha zenginleştirerek buluşmayı mümkün kılmışlar. Diliyorum ki Medeniyetler Korosu üzere bizler de egolarımızı dizginlemeyi başarır, farklılıkları ahenk içinde yaşamayı, ortak menfaatlerimiz için dayanışmayı, bu türlü bir gelecek inşa etmeyi başarırız” dedi.  

 

“Bu işin mimarı Tunç Soyer’dir”
Koro Şefi Yılmaz Özfırat ise “Gerek maddi gerek manevi olarak vilayetimize çok büyük dayanaklarınız oldu. Sesimizi duyduğunuz ve bize dayanak olduğunuz için bizler bu akşam size bir teşekkür etmek istedik. Aile konseri yapmak istedik. Bu işin mimarı Tunç Soyer’dir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.