Haymana’da Hem Açılış Hem Kutlama

Haymana Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana aktiflikleri kapsamında Sındıran Mahallesinde bir dizi aktiflik düzenledi.

12.09.2023
10
Haymana’da Hem Açılış Hem Kutlama

Haymana Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana aktiflikleri kapsamında Sındıran Mahallesinde bir dizi aktiflik düzenledi.

İlköğretim Haftasına denk gelen aktiflik kapsamında Sındıranlı öğrenciler için Çocuk Şenliği düzenlenirken Belediye tarafından yapılan Ahmet Turgut Meydanı ve Parkı’nın açılışı da gerçekleştirildi. EtkinliğeKaymakam Osman Sak, AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Ankara Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, gazeteci Abbas Güçlü, Prof.Dr. Mecit Vural, Dr. Necati Yalçın, kamu kurum kuruluşlarının amirleri, AK Parti İlçe Lideri İsmail Can, Kardeş İlçe Tirebolu Dernekler Federasyonu Lideri İbrahim Aydın, Haymana Dernekler Federasyonu Lideri Suat Dinç, STK Liderleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

 

Ahmet Turgut Meydanı ve Parkı Açıldı

Etkinliklerden evvel, Ahmet Turgut Meydanı ve Parkı’nın açılışı da gerçekleştirildi. Haymana Belediyesi tarafından mahalleye kazandırılan alanda, meydan, park düzenlemesinin yanı sıra asfalt çalışması ve etraftaki metruk binaların yıkımı da gerçekleştirildi. Meydan etrafındaki duvarlara Sındıran mahallesiningörsel hoşlukları, kaya mezarları, Şık Akyıldız Çiçeği ve tarihi değeri olan Kavo ile Atatürk’ün sohbeti resmedildi.

İlköğretim Haftası’nın açılış konuşmasını yapan Haymana İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Şükrü Kaya öğretmenlerin öğrencilerin evvel aklına sonra yüreğine dokunan, onlara okumayı sevdiren birer rehber olduklarını tabir ederek öğrencileri bilgi, maharet ve kıymetlerle donatacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

 

Turgut “Sındıran’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlu Olsun”

Bugünün birebir vakitte Sındıran mahallesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü olduğunu tabir eden Haymana Belediye Lideri Özdemir Turgut “Sakarya Meydan Muharebesinin 22 gün 22 gece sürdüğü topraklardır Haymana… Biz de bu tarihler ortasında 22 gün boyunca etkinlikler yapıyoruz. Bugün de eğitim-öğretim yılının birinci günü sebebiyle bu programımızı etkinliklerimize dâhil ettik. Ahmet Turgut Meydan ve Park açılışının yanında öğrencilerimiz için çocuk şenliği düzenleyip çeşitli hediyeler verdik. Hem kutlama hem açılış yaptık. Çocuklarımız için unutulmaz bir gün olduğunu düşünüyorum.” dedi. 

 

Aydemir “Hepiniz Meclise Bekliyorum”

Ak Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir ise Sındıranlı öğrencileri Meclis’e beklediğini belirtip “Ben Biliyorum ki bu okulda birçok geleceğin Liderleri, geleceğin tabipleri, öğretmenleri var. Hepiniz gözlerinizdeki heyecanı umudu hiçbir vakit kırmayın.” dedi.

 

Öğrenciler Unutulmaz Bir Gün Yaşadı

Açılışın akabinde Yenice İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen İlköğretim Haftası kutlamalarına ve Çocuk Şenliğine geçildi. Diyarbakır Bakır Gençlik Kulübü’nün sunduğu halk oyunu gösterisinin akabinde bisiklet, tablet ve sürpriz armağanların olduğu çekiliş yapıldı. Okul bahçesine kurulan oyun kümelerinde öğrenciler doyasıya eğlenirken program yöresel sanatçı Oğuzhan Saraç’ın söylediği türküler ve çekilen halaylarla sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.