Lider Altay Genç KOMEK Yaz Okulu’nda Başarılı Öğrencilere Armağanlarını Verdi

Konya Büyükşehir Belediye Lider Uğur İbrahim Altay, Genç KOMEK Yaz Okulu’nda yüz yüze ve çevrim içi dersler sonrası girdikleri imtihanda başarılı olan öğrencilere ikramlarını verdi.

12.09.2023
14
Lider Altay Genç KOMEK Yaz Okulu’nda Başarılı Öğrencilere Armağanlarını Verdi

Konya Büyükşehir Belediye Lider Uğur İbrahim Altay, Genç KOMEK Yaz Okulu’nda yüz yüze ve çevrim içi dersler sonrası girdikleri imtihanda başarılı olan öğrencilere armağanlarını verdi. Başarılı öğrencileri tebrik eden Lider Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak öğrenciler için her alanda hizmetlerin en uygununu ve en hoşunu yapmak için uğraş gösterdiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’nda başarılı olan öğrenciler, armağanlarını Konya Büyükşehir Belediye Lider Uğur İbrahim Altay’ın elinden aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Genç KOMEK Yaz Okulu’nda başarılı olan öğrencilerle bir ortaya gelmekten ötürü büyük memnunluk duyduğunu tabir etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak öğrenciler için her alanda hizmetlerin en düzgününü ve hoşunu yapmak için uğraş gösterdiklerini belirten Lider Altay, şunları kaydetti:

“KOMEK’lerde yaz aylarında Genç KOMEK programlarımızın çokça iştirakçisi oluyor. Bilhassa çocuklarımızın yaz aylarını boş geçirmemeleri ismine hem Kur’an-ı Kerim, Siyer dersleri hem de yeteneklerini ortaya çıkaracak programlar yapıyoruz. Siz bu türlü başarılı olunca bizim de hevesimiz artıyor. İnşallah bunları geliştirerek artıracağız. Ayrıyeten bunun haricinde Bilgehanelerimiz var. Okul periyodunda Bilgehanelere de bekliyoruz hepinizi inşallah.”

Elektrikli scooter, projeksiyon aygıtı, teleskop, kulak içi kulaklık, dijital termos, VR gözlük, bluetooth kulaklık, kay kay, led masa lambası üzere birbirinden hoş ikramların sahibi olan öğrenciler de Lider Altay’a teşekkür etti.

Genç KOMEK’te ödül almayı hak eden Konyalı öğrenciler bugünden itibaren ikramlarını kurs merkezlerinden alabilirken, kent dışından uzaktan eğitimle katılan öğrencilere de ikramları kargo ile teslim ediliyor.

 

GENÇ KOMEK YAZ OKULU DOLU DOLU TAMAMLANDI

10 Temmuz-25 Ağustos tarihleri ortasında yapılan Genç KOMEK eğitimlerinde; 709 öğretmen ile Kur’an-ı Kerim, Bedeller Eğitimi, El sanatları, Bilişim, Yabancı Lisan ve Ferdî gelişim alanlarını içeren 30 farklı branşta öğretmen semineri verildi.

Konya merkez ve ilçelerinde, 44 KOMEK ve ASEM binasında yapılan Genç KOMEK Yaz Okulu’nda 7-14 yaş ortası kız ve erkek çocuklarla başka sınıflarda yüz yüze ve online eğitim formunda işlendi. Eğitimler; Konya ve Türkiye genelinde 7 bin 956 çevrim içi olmak üzere toplamda 31 bin 90 öğrenci ile gerçekleştirildi.

Ayrıca yüz yüze eğitime kayıt olan öğrencilere aktiflik olarak; yaklaşık 9 bin öğrenciye yüzme, 2 bin 472 öğrenciyle spor branşlarında da eğitimler verildi.

Kent Ormanı ve Meram Dutlukır’daki Genç KOMEK oyun kamplarında ise 12 bin öğrenci yazı dolu dolu geçirdi. Balkanlarda ise 1.300 öğrenciye Genç KOMEK eğitimleriyle yeniden yararlı bir yazı geride bıraktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.