Lider V. Özkan’dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Menderes Belediyesi tarafından üniversiteye başlayacak öğrencilere 2 bin lira maddi takviyede bulunulacak.

13.09.2023
13
Lider V. Özkan’dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Menderes Belediyesi tarafından üniversiteye başlayacak öğrencilere 2 bin lira maddi dayanakta bulunulacak.

Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan’ın geçen yıl hayata geçirdiği ‘’ Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizden’’ projesi bu yıl da gerçekleşecek. Menderes Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje kapsamında üniversiteye başlayacak öğrencilere birinci harçlıkları belediye tarafından verilecek.

 

Başvurular alınıyor

Menderes’te ikamet eden ve üniversiteyi kazanan öğrencilere yönelik hazırlanan projede müracaatlar belediyeye yapılacak. Öğrenciler okul kayıt dokümanı, nüfus cüzdanı, banka IBAN numarası gösterir doküman ile müracaat yapabilecek. Yapılan kıymetlendirme sonunda hak kazanan öğrencilere belediye tarafından 2 bin TL dayanakta bulunulacak.

 

‘’Eğitim her şeyimiz’’

Eğitime değer verdiklerini söz eden Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan, ‘’ Ülke olarak sıkıntı bir periyottan geçiyoruz. Ekonomik krizin tesirleri her alanda kendini hissettiriyor. Ne yazık ki bu durum aileleri de derinden etkiliyor. Menderes Belediyesi olarak bu sıkıntı koşullarda ailelerimizin yanında olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bu kapsamda eğitime verdiğimiz kıymet nedeniyle geçen yıl başlattığımız ‘Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizden’ projemizi bu yıl da devam ettiriyoruz. Proje ile üniversiteye birinci kere başlayacak öğrencilerimize maddi takviyede bulunuyoruz. Böylelikle hem öğrencilerimizin hem de ailelerinin üzerindeki ekonomik kuralların getirdiği yük bir nebze olsun hafiflemiş oluyor. Bu yıl öğrenci başına 2 bin TL dayanakta bulunma kararı aldık. Menderes’îmizde ikamet eden ve birinci kere üniversiteye gidecek öğrencilerimiz belediyemize müracaat yapabilirler. Menderes Belediyesi olarak iktisadın bu kadar güç olduğu bir periyotta koşullarımızı zorlayarak eğitime olan takviyemizi sürdüreceğiz. Toplumsal belediyeciliğin en hoş örneklerini, yaptığımız uygulamalarla vatandaşımızın yanında olduğumuzu her fırsatta göstereceğiz. Zira biliyoruz ki her şey eğitimle başlar. Uygun bir eğitim geleceğimize yapılan en büyük yatırımdır’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.