Beylikdüzü Belediyesi öğrenciler için vazife başında

Yeni eğitim ve öğretim devri öncesi ilçedeki okulların bakım ve tamirat çalışmalarını tamamlayan Beylikdüzü Belediyesi, birinci ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrencilerin okullarına inançlı bir formda ulaşabilmesi için de gerekli tedbirleri aldı.

15.09.2023
12
Beylikdüzü Belediyesi öğrenciler için vazife başında

Yeni eğitim ve öğretim devri öncesi ilçedeki okulların bakım ve tamirat çalışmalarını tamamlayan Beylikdüzü Belediyesi, birinci ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrencilerin okullarına inançlı bir halde ulaşabilmesi için de gerekli tedbirleri aldı. Zabıta takımları trafiğin ağır olduğu bölgelerdeki geçişlerde öğrencilere yardımcı olurken kantinlerde de kontroller yapıyor. 

Beylikdüzü Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi ilçedeki okullardaki gerekli tüm çalışmalarını tamamladı. Bakım, tamirat, peyzaj ve dezenfeksiyon üzere süreçler takımlarca titizlikle yürütülürken talepler doğrultusunda okullara işlevsel alanlar da kazandırıldı. Fen İşleri Müdürlüğü takımları ilçede bulunan okullarda, boyama ve ıslak hacim yenileme üzere bakım ve tamir çalışmalarını yürütürken Park ve Bahçeler Müdürlüğü; peyzaj düzenlemeleri, ağaç dikimi, çim biçimi, yabani ot paklığı ve budama süreçlerini gerçekleştirdi. Çocukların sağlıklı ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri için Veteriner İşleri Müdürlüğü haşere ilaçlaması ve dezenfeksiyon çalışmalarını yaparken Etraf Müdafaa ve Denetim Müdürlüğü, okul bahçelerinin yıkanarak temizlenmesini sağladı. 

 

Zabıta grupları gerekli tüm çalışmaları yürütüyor

Öte yandan birinci ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrencilerin okullarına inançlı bir formda ulaşabilmeleri için de gerekli tedbirler alındı. Zabıta Müdürlüğü takımları, trafiğin ağır olduğu bölgelerdeki okulların önünde trafik akışını düzenleyerek ışıklardan, yaya geçitlerinden yahut kavşaklardan geçişlerde öğrencilere yardımcı oluyor. Takımlar tıpkı vakitte okul kantinlerinde de çocukların inançlı formda besine erişebilmesi için gerekli tüm kontrolleri yaptı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.