Cumhuriyetin 100.Yılında İlyun Bürkev’den Mükemmel Avrupa Turnesi

İlyun Bürkev’in müzikal seyahatinde yeni bir dönüm noktası olan Almanya turnesi, hem Almanya’da hem de Avrupa’daki sanat topluluğunda “Yeni Bir Türk Yıldız”ın doğuşuna şahitlik ediyor

28.09.2023
14
Cumhuriyetin 100.Yılında İlyun Bürkev’den Mükemmel Avrupa Turnesi

İlyun Bürkev’in müzikal seyahatinde yeni bir dönüm noktası olan Almanya turnesi, hem Almanya’da hem de Avrupa’daki sanat topluluğunda “Yeni Bir Türk Yıldız”ın doğuşuna şahitlik ediyor. Bürkev, Berlin Konzerthaus’taki konserinde, ünlü şef Alexander Hülshoff idaresinde Beethoven’ın 3 numaralı piyano konçertosunu yorumlayarak büyük bir beğeni kazandı.

 

İlyun Bürkev, Türkiye’nin genç ve yetenekli piyanisti, Almanya turnesi kapsamında müzikseverlere unutulmaz bir konser tecrübesi yaşattı. Bu heyecan verici serüven, 25 Eylül 2023 tarihinde dünyaca ünlü orkestraların ve sanatkarların dönem programlarında yer aldığı, Almanya’nın ve Avrupa’nın en itibarlı konser salonlarından biri olarak bilinen Berlin Konzerthaus’ta başladı. Bürkev, Berlin Konzerthaus’taki konserinde, Klassische Philharmonie Bonn eşliğinde, ünlü şef Alexander Hülshoff idaresinde Beethoven’ın 3 numaralı piyano konçertosunu yorumlayarak büyük bir beğeni kazandı. Dakikalarca alkışlanan Bürkev, Alman sanat topluluğunda “Yeni Bir Türk Yıldız”ın doğuşunu şahitlik ederek, büyük bir heyecan uyandırdı.  

 

Almanya turnesi, 25 Eylül-24 Ekim tarihleri ortasında sırasıyla Bielefeld’de Rudolf-Oetker-Halle, Hamburg’da Laeiszhalle, Hannover, Bonn, Stuttgart’da Liederhalle, Wiesbaden, Bremen’de Die Glocke Bremen, Karlsruhe’da Konzerthaus Karlsruhe, Nürnberg’de Meistersingerhalle Nürnberg konser salonlarında devam edecek. İlyun Bürkev, 24 Ekim’de Münih’teki efsanevi konser salonu Herkulessaal’da turne performansının finalini gerçekleştirecek. 

 

Genç piyanist, azmi, yeteneği ve tutkusuyla gelecekte daha da büyük başarılara imza atmayı hedefliyor. Bu turne, müzikseverleri İlyun Bürkev’in etkileyici performansıyla buluşturarak Cumhuriyetin 100. yılında yaşanan bu gurur verici muvaffakiyete tanıklık etmelerini sağlayacak.

 

Müzikseverler, İlyun Bürkev’in Almanya turnesi sırasında sergileyeceği mükemmel performansları kaçırmamak için heyecanla bekliyor. Türk sanatının yükselen yıldızı olan İlyun Bürkev’in muvaffakiyet kıssası, müzik dünyasında büyük bir ilgi ve takdir topluyor. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.