Ankara Yenimahalle’de Okul Öncesi Eğitimin Yeni Adresi: Sevinç Anaokulu

Kurulduğu birinci günden beri uzman eğitmen takımı ve yenilikçi eğitim anlayışı ile sayısız muvaffakiyete imza atan Sevinç Eğitim Kurumları, geçtiğimiz haftalarda İstanbul dışındaki birinci anaokulu şubesini açtı

29.09.2023
14
Ankara Yenimahalle’de Okul Öncesi Eğitimin Yeni Adresi: Sevinç Anaokulu

Kurulduğu birinci günden beri uzman eğitmen takımı ve yenilikçi eğitim anlayışı ile sayısız muvaffakiyete imza atan Sevinç Eğitim Kurumları, geçtiğimiz haftalarda İstanbul dışındaki birinci anaokulu şubesini açtı. 2023-2024 eğitim yılını Ankara Yenimahalle’de açılan yeni şubede karşılayan Sevinç Anaokulu, “Geleceğe Gülümse” ve “Her Çocuğun Özel Yolculuğu” mottoları ile geleceğin başarılı jenerasyonlarını yetiştirmek için kolları sıvadı. 

 

38 yıllık esaslı ve nitelikli eğitim anlayışını birinci kere Ankara’ya taşıyan bu yeni şube açılımı, hem eğitmen takımından hem de ebeveynlerden büyük ilgi gördü. Belirlenen maksatlar doğrultusunda geleceğin memnun ve başarılı jenerasyonlarını, en yeni ekipmanlar ve çağdaş teknolojilerle donatılan şubede yetiştirmeye başlayacak olan Sevinç Yenimahalle Anaokulu, her çocuğu en erken yaşta öğrenmeye teşvik ederek hayalini kurdukları geleceğe hazırlayacak. Ağır muhtaçlık ve talep üzerine açılan şube, Sevinç’in esaslı ve çağdaş eğitim prensibini İstanbul’un dışına çıkararak Ankara’da yaymaya başlayacak.

 

Sevinç Anaokulu Ankara Yenimahalle şubesi ile çocuklar için yenilikçi ve farklı bir eğitim kapısını aralıyor

Uzman eğitmenleri, kültüre, sanata ve spora birebir anda teşvik eden çok taraflı eğitim planı ve yaşayan yerleşkeleri ile öne çıkan Sevinç Eğitim Kurumları, 1986 yılından bu yana Türkiye’nin en muteber eğitim adreslerinden biri olarak gösteriliyor. Sahip olduğu nitelikli ve daima eğitime tabi uzman takımı ile teknolojik okul araç gereçleri sayesinde eğitimin kalitesini her vakit bir adım öteye götürmeyi hedefleyen Sevinç Koleji bugün, bu çağdaş eğitim unsurunu Ankara Yenimahalle’ye taşıyor. Velilerden gelen ağır talep ve istek üzerine açılan Sevinç Koleji Yenimahalle yerleşkesi, hem Sevinç Eğitim Kurumlarının Ankara’daki birinci ayağı olması hem de çocukları öğrenmeye teşvik eden yenilikçi akademik planı sebebiyle alanında örnek teşkil ediyor.

 

Belirlenen gayeler doğrultusunda geleceğin memnun ve başarılı bireylerini erkenden yetiştirmeye başlayacak olan Yenimahalle Sevinç Anaokulu, 3-6 yaş ortası çocuklara sağlıklı, sıcak ve sevgi dolu bir ortam sunuyor. Son teknoloji ekipmanlar, çocuk ölçeğine uygun araç gereçler ve pedagoji alanında uzman eğitmenlerle donatılan yeni yerleşke, çocukların öğrenme seyahatine mümkün olan en güzel düzeyden başlayarak kolay kolay ısınmasını sağlamayı hedefliyor. Çocuğu merkeze alarak tasarlanan derslikler, oyun alanları ve toplumsal faaliyet atölyeleri çocukları araştırarak, oynayarak ve yaşayarak yeni keşifler yapmaya teşvik ediyor. Sevinç Koleji, Ankara Yenimahalle Anaokulu şubesi ile okul öncesi yaş aralığındaki çocukların eğitim hayatına hazırlanmasında faal rol oynamayı ve sisteme aldığı samimi, nitelikli ve oyunlaştırıcı metotlarla ferdi gelişimi hızlandırmayı planlıyor.

 

Yenimahalle Sevinç Anaokulu okul öncesi eğitim formatını değiştirecek

Sevinç Eğitim Kurumları çatısı altında Ankara Yenimahalle’de açılan Sevinç Anaokulu, dahil olduğu esaslı kurum yapısından örnek aldığı yenilikçi eğitim formatı ile öne çıkıyor. 3-6 yaş ortası çocuklara hitap eden yeni yerleşke, çocukları çağdaş ve teknolojik imkanlardan faydalanarak yesyeni bir öğrenme serüvenine çıkarıyor. Genel olarak oyunlar ve etkinliklerle desteklenen akademik plan, çocukları yalnızca okuma yazma üzere akademik alanlarda değil; toplumsal, kültürel ve sanatsal manada da bir dizi yeti ile donatmayı hedefliyor. Her biri çocuğun yaşına ve ilgi alanına uygun biçimde tasarlanan renkli derslikler, birinci evvel çocuğu öğrenmeye ve araştırmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Bunu ise iş birliği kurmaya, toplumsallaşmaya ve oyun oynamaya yönelik bir dizi eğitsel süreç üzerinden gerçekleştiriyor.

 

Renkli ve sürdürülebilir yerleşke içinde gün uzunluğu yaparak, paylaşarak ve yaşayarak yeni şeyler keşfeden çocuklar, kendi ilgi alanları ve akranlarına kıyasla sahip oldukları özellikler hakkında farkındalık kazanıyor. Bu farkındalık her çocuğu, kendi ilgi alanına ve yeteneklerine özel bir eğitim planına dahil etmeyi gerektiriyor. Sevinç Yenimahalle Anaokulu’nun öğrenmeye karşı birinci başta heyecan oluşturan ve bu heyecanı bir ömür uzunluğu canlı tutmayı sağlayan teşvik edici eğitim planı, her dersin kendi özel malzemesiyle gerektiği üzere işlenmesini mümkün kılıyor. Böylelikle çocuklar şimdi eğitimin birinci basamağında hem toplumsal maharetlerini geliştirmiş hem kendilerini tabir etmenin yeni prosedürlerini bulmuş hem de yeni keşifler ve tahsiller konusunda şevk kazanmış oluyor. 

 

Sevinç ile 3 yaşından itibaren çok lisanlı eğitim sistemine geçmek mümkün

Sevinç Eğitim Kurumlarının son şubesi olarak Ankara Yenimahalle’de eğitim-öğretim hayatına başlayan Sevinç Anaokulu, çocuklara sunduğu nitelikli ders gereçleri ve kapsamlı akademik planı ile de dikkatleri üzerine toplamış durumda. Velilerin memnun ve başarılı çocuk maksatlarını karşılamaya en ülkü tahlili sunan Sevinç Anaokulu, geleceğin sorgulayan kozmik bireylerini bugünden yetiştirmek için kolları sıvadı. 

 

Çocuklara hizmet veren bir okul öncesi eğitim kurumu olarak öne çıkan Sevinç Yenimahalle Yerleşkesi, ulusal kıymetlerine sahip, duygusal zekası gelişmiş ve daima öğrenmeye açık bireyler geliştirmeyi hedefliyor. Tıpkı vakitte çağdaş gelişmelerden ve evrensellikten takviye alarak çocukları çok lisanlı bir ders planına dahil ediyor. 3 yaşında İngilizce, 5 yaşında ise İngilizce’ye ek olarak Almanca dersleri ile başlatılan lisan eğitimi, çocukların lisan aşinalığını kolaylaştırarak ilerideki performanslarını artırıyor. Çok taraflı düşünme sistemini ve lisan kullanma yetilerini geliştiren bu nitelikli eğitim, her çocuğun yeteneklerini azamî düzeyde kullanmasına imkan tanıyan bir program sunuyor. 

 

Tam teşekküllü bir okul öncesi kurum olarak devreye giren yerleşke, araladığı yeni eğitim sayfası ile her çocuğa hak ettiği ilgi ve alakayı sunmayı, böylelikle 38 yıldır sürdürdüğü başarılı eğitim anlayışını Ankara Yenimahalle’den başlamak üzere ülke geneline yaymayı hedefliyor. Esaslı bir yapıdan takviye alan Sevinç Anaokulu Yenimahalle şubesi, şimdiden geleceğin dünya vatandaşlarını yetiştirmeye başlayarak dünyayı şekillendirmeye başladığını da kanıtlıyor.

 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Kurs Merkezi, Sevinç Koleji, Sevinç Anaokulu, Sevinç Yayınları ve Sevinç Portal markalarını bulunduran kurum, Türkiye genelinde toplam 27 adet kurs merkezi, 6 adet kolej ve 3 adet bağımsız anaokuluna sahip olarak büyümesini sürdürüyor. Temelinde “Köklü geçmiş ve çağdaş gelecek” mottosu yer alan kurum, Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 38 yıllık tecrübesini gelecek jenerasyonlara aktarmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.