Bilgehanelerde 10 Binden Fazla Öğrenci Yeni Devir Heyecanı Yaşıyor

Konya Büyükşehir Belediyesinin kentin çocuklarının akademik ve toplumsal gelişimlerine katkıda bulunmak maksadıyla hizmet veren ünitesi Bilgehanelerin, merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren 23 şubesine kayıt yaptıran toplam 10 bin 134 öğrencisi güz devri eğitimlerine başladı. 

29.09.2023
17
Bilgehanelerde 10 Binden Fazla Öğrenci Yeni Devir Heyecanı Yaşıyor

Konya Büyükşehir Belediyesinin kentin çocuklarının akademik ve toplumsal gelişimlerine katkıda bulunmak emeliyle hizmet veren ünitesi Bilgehanelerin, merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren 23 şubesine kayıt yaptıran toplam 10 bin 134 öğrencisi güz devri eğitimlerine başladı. 

Konya Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehanelerde yeni periyot heyecanı yaşanıyor.

Öğrencilerin ulusal ve manevi istikametten gelişmesi için faaliyetlerini sürdüren Bilgehaneler, her periyot olduğu üzere 2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz devrinde de öğrencilerden ağır ilgi gördü. Yeni devirde kayıt oluşturan 10 bin 134 öğrenci, kent merkezinde 14, ilçelerde 10 olmak üzere 23 Bilgehanede eğitim almak için yerlerini alırken öğrenciler hafta içi okul öncesi yahut sonrasında, ya da hafta sonu olmak üzere iki farklı kümede Bilgehane hizmetlerinden yararlanabilecek.

Bilgehanelere kayıt olan öğrenciler ve aileleri, yeni periyot öncesi epey heyecanlı olduklarını belirterek, her vakit eğitime takviye olan ve öğrencilerin yanında olan Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkürlerini iletti. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Atabey Gençlik Projesi çatısı altında hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere milli-manevi eğitimler, ders dayanak programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor. Ayrıyeten 4. sınıflara Hafızlık Hazırlık Programı ve 8. sınıflara LGS Hazırlık Programı ile de öğrencilerini yarınlara hazırlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.