Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği Grand Pera etkinlikleriyle renkleniyor

Beyoğlu tarihinin yaşayan mirası Grand Pera, Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği kapsamında düzenlediği stant, konser ve tasarım etkinliklerle sanat severleri ağırlıyor.

01.10.2023
8
Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği Grand Pera etkinlikleriyle renkleniyor

Beyoğlu tarihinin yaşayan mirası Grand Pera, Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği kapsamında düzenlediği stant, konser ve tasarım etkinliklerle sanat severleri ağırlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği, Grand Pera’da düzenlenecek etkinliklerle İstanbul’un kültür ve sanat hayatını dünya sahnesine taşıyacak. Beyoğlu’un en ikonik yapısı olma özelliğini taşıyan Grand Pera’nın tarihi binasında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı Eskizden Piksele Dijital Sanat Standı ile başlayan Grand Pera aktiflikleri şenliğe farklı bir boyut kazandıracak. 

Grand Pera Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği Aktiflikleri 30 Eylül-15 Ekim ortasında sanatseverlerle buluşuyor.

 

Beyoğlu’nun en ikonik yapısında dijital sanat buluşması

Grand Pera 30 Eylül- 15 Ekim tarihleri ortasında tarihi binada Eskizden Piksele Dijital Sanat Standı düzenleyecek. Klâsik ve çağdaş sanatın eşsiz bir birleşimini sunacak olan stant, yeni medya, dijital sanatlar, biyo-sanat ve yapay zeka üzere çağdaş mevzu başlıklarını varlıklı kültürel mirasımızla buluşturacak. Bu özel stant, Anadolu’nun varlıklı tarihî ve kültürel mirasını dijital sanatın yaratıcı gücüyle buluşturarak izleyicilere taze bir bakış açısı sunmayı hedefliyor. Stant, 10.00- 20.00 saatleri ortasında fiyatsız gezilebilecek. 

 

Emek Sahnesi usta isimlerin eşsiz performansları ile renkleniyor.

Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği kapsamında Beyoğlu’nun ikonik yerlerinden olan Emek Sahne, usta isimlerin eşsiz performansları ile renklenecek. 4 Ekim Çarşamba müzik yöneticiliğini, şefliğini ve aranjörlüğünü Nail Yavuzoğlu’nun üstlendiği 12 kişilik takımıyla İstanbul Jazz Band Melis Sökmen ile sahne alacak. 6 Ekim Cuma şefliğini dünya çapında tanınmış şef Hakan Şensoy idaresindeki Grand Pera Filarmoni Orkestrası keman sanatçısı  Muhammed Yıldırır ile harika bir işbirliği sergileyecekler. Eşsiz bir müzikal tecrübe sunacak konser, Klasik, Çigan ve Türk Müziğinin süper bir sentezi olacak. 7 Ekim Cumartesi piyanist Güray Başol, Cumhuriyetin birinci yıllarında Türk halkına çok sesli müziğin benimsetilmesi için yurtdışında eğitim alan değerli sanatkarlarımız Nazife Aral-Güran ve Yüksel Koptagel’in solo piyano yapıtlarını, Cumhuriyet’in 100. Yılında Bayan Besteciler piyano dinletisi ile sanatseverler ile paylaşacak. 8 Ekim Pazar günü Necip Fazıl Kısakürek’in yapıtları klâsik musikimizin, batı musikisinin ve tanınan müziğin bütün işitsel imkanları ile, Yücel Arzen vokalistliğine yine ve müzikli olarak seslendirilecek. 11 Ekim Çarşamba günü de Çiğdem Yarkın solistliğinde Kent Müzikleri konserlerinde dinleyiciler, İstanbul özelinde, klasik Türk müziğinin seçkin yapıtlarından örnekleri dinleyecek.

 

Yeşilçam Sokak dizayncıları ağırlıyor

Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği kapsamında şenlik boyunca Grand Pera Yeşilçam Sokak’ta eşsiz tasarım eserlerin sergileneceği Market For Makers aktifliği de mahallî dizayncıları ağırlayacak. 

15 gün boyunca mahallî tasarımcıların eserlerinin satışa çıkacağı stantlarda alışveriş yapılabilecek. Ayrıyeten alanda Cuma ve Cumartesi gerçekleşecek canlı müzik performansları ile tam bir şenlik havası yaşanacak. Aktiflik 12.00- 22.00 saatleri ortasında fiyatsız olarak gezilebilecek. 

Emek Sahne biletlerine www.biletinial.com adresinden, Grand Pera kültür yolu programına ise www.grandpera.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.