Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın Başrollerini Paylaştığı ‘Evlilikten Sahneler’ 5 Ekim Akşamı Kuvvetli PSM’de

İki dönemdir kapalı gişe sahnelenmeye devam eden Versus Tiyatro ve Şiddetli PSM ortak imali Evlilikten Sahneler 5 Ekim akşamı Şiddetli PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahnelenmeye devam ediyor

02.10.2023
10
Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın Başrollerini Paylaştığı ‘Evlilikten Sahneler’ 5 Ekim Akşamı Kuvvetli PSM’de

İki dönemdir kapalı gişe sahnelenmeye devam eden Versus Tiyatro ve Güçlü PSM ortak üretimi Evlilikten Sahneler 5 Ekim akşamı Güçlü PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahnelenmeye devam ediyor.

 

Sinemanın ölümsüz isimlerinden Ingmar Bergman’ın kült sinemasından, ödüllü oyuncu ve direktör Kayhan Berkin rejisiyle sahneye uyarlanan, ‘’İki insan bir ömür bir ortada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir ne değildir?” sorularına karşılık arayan Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın başrollerini paylaştığı Evlilikten Sahneler tiyatroseverleri evli çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

 

Oyunda 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan ülkü bir çift görünümündeki iki çocuk sahibi keyifli bir çiftin; bir çeşit sığınak olarak kurdukları evliliklerinin kimi periyotlarını yakından izleme fırsatını bulacak olan seyirci, görünürde kusursuz olan bu çiftin sevgi, nefret, istek, tekeşlilik, özgürlük, iletişimsizlik üzere kavramlarla uğraş edişlerini yakından gözlemleyecek. Bir çeşit evlilik araştırması olan oyunda Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın yanı sıra Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ve Naz Buhşem de rol alıyor.

 

Çoğu vakit bayan ve erkek kimliğinde kıymetli dönüşümlere yol açan ve onu biçimlendiren bir çerçeve haline gelen evliliği oyunun merkezine koyan Versus Tiyatro ve Kuvvetli PSM ortak imali olan Evlilikten Sahneler 5 Ekim akşamı Kuvvetli PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde.

 

Versus Tiyatro ve Şiddetli PSM ortak yapımı Evlilikten Sahnelerin biletleri passo.com.tr üzerinden satışta.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), on yılı aşkın müddettir ilham verici sanat tecrübeleri yaratarak ve dünya sanatına konut sahipliği yaparak daha çok beşere sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor! Ulusal ve milletlerarası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatkarlarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor. Bugünün sanatkarları ile birlikte yarının sanatkarlarına da hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor, sanatın büyüleyici seyahatinde onlara dayanak oluyor! Sanatseverlere 11.sezonunda da “Dünyan Değişsin” mottosuyla seslenen ve cümbüş hayatının buluşma noktası olan Şiddetli PSM, sanata gönülden bağlı yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Güçlü PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük yapımlı tiyatrolardan, kendi üretimlerine kadar kadar uzanan nitelikli performansları sanatseverlerle buluşturan Güçlü PSM, dünya standartlarında çok maksatlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve küresel bir sahne olma vizyonuyla hareket ediyor. Kuvvetli PSM, yenilikçi, dinamik, aktüel, muteber, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, tezli, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat dalının gelişimine katkı sağlıyor. Güçlü PSM, 7 farklı yerde eşsiz bir kültür-sanat tecrübesi sunuyor.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.