Ege Üniversitesi Standı Ziyaretçilerden Tam Not Aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı yürütücülüğünde düzenlenen dünyanın en kapsamlı havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST İzmir’de, Ege Üniversitesi gruplarının hazırladıkları projeler ziyaretçilerden tam not aldı

02.10.2023
20
Ege Üniversitesi Standı Ziyaretçilerden Tam Not Aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı yürütücülüğünde düzenlenen dünyanın en kapsamlı havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST İzmir’de, Ege Üniversitesi ekiplerinin hazırladıkları projeler ziyaretçilerden tam not aldı. 

Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir’de birinci defa düzenlenen TEKNOFEST sona erdi. Çiğli Havaalanı’nda 5 gün süren şenlik, çok sayıda bilim, kültür ve sanat aktifliğine mesken sahipliği yaptı. Özel ve kamu kurumları stantlarında geliştirdikleri yerli ve ulusal teknoloji temalı eserleri İzmirlilere tanıtım imkanı buldu. Ege Üniversitesinin paydaşı olduğu dev tertipte Egeli öğrencilerin bilim ve teknoloji temalı projeleri 7’den 70’e her yaştan iştirakçinin ilgi odağı oldu. 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Akademik paydaşı olmaktan gurur duyduğumuz TEKNOFEST 2023’ün son etabı İzmir’de tamamlandı. Her yaştan iştirakçi bu dev tertibi ziyaret ederek ülkemizin yerli ve ulusal teknoloji alanında geldiği noktayı yakından görme imkanı buldu. Üniversitemiz standında sergilediğimiz teknoloji odaklı projelerimiz ziyaretçilerden tam not alarak göğsümüzü kabarttı. Standımızı Milletvekillerimiz, Rektörlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ziyaret ederek öğrencilerimizin heyecanlarına ortak oldular. Binlerce ziyaretçiyi Üniversitemize yakışır formda ağırlayan öğrencilerimize, akademik ve idari çalışanımıza teşekkür ediyorum” dedi.  

Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bilim ve teknoloji üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülünde devam eden Ulusal Teknoloji Atılımına katkı sunmak ismine Üniversite olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Kentimiz, bu atılımın yapı taşlarından olan TEKNOFEST’e mesken sahipliği yapmanın heyecanını yaşadı. Dünyada eşine az rastlanır bu dev şenliği ülkemize ve gençliğe kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere TEKNOFEST İdare Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar’a ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.