Rektör Prof. Dr. Budak’tan Öğrencilere Sıcak Karşılama

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 2023-2024 öğretim yılının başlamasıyla yerleşkeye dönen öğrencileri boyoz, börek ve çay ikramıyla karşıladı

02.10.2023
22
Rektör Prof. Dr. Budak’tan Öğrencilere Sıcak Karşılama

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  2023-2024öğretim yılının başlamasıyla yerleşkeye dönen öğrencileri boyoz, börek ve çay ikramıyla karşıladı. Yaşanan üzücü zelzele felaketinin akabinde yüz yüze eğitimin başlamasıyla yerleşkeye tekrar ayak basan öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okunurken, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak da sabahın erken saatlerinde onları şahsen karşılayarak heyecanlarına ortak oldu.

Art arda yaşanan şanssız olaylar sonucunda öğrencilerin yerleşkelerden uzak kaldığını belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “2020 yılında tüm dünyayı tesirine alan Covid-19 salgını sonucunda öğrencilerimizden uzak kalmıştık. Tam tekrar buluştuk derken bu sefer de binlerce insanımızı yitirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketiyle sarsıldık. Maalesef yeniden öğrencilerimizden uzak kaldığımız bir devir yaşadık. Lakin yeni eğitim-öğretim yılına yüz yüze olarak heyecan içerisinde başlıyoruz. Her vakit söylediğim üzere öğrencilerimiz olmadan yerleşkemizin bir pahası, bir manası kalmıyor. Yaz devrinde onlara daha güzel bir üniversite ortamı yaratmak ismine çalışmalar yaptık. Yeni periyoda hazırız. Öğrenci odaklılıkta ödüllü bir üniversite olarak tüm öğrencilerimize yerleşkemize güzel geldiniz diyorum. Yeni eğitim-öğretim yılı tüm Ülkemize ve üniversitemize güzel olsun” diye konuştu.

Öğrencilere sıcak bir karşılama gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, akademik üniteler tarafından düzenlenen oryantasyon eğitimlerine katılarak çiçeği burnunda Egelilerle bir ortaya geldi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.