Chromas, Dönemin Birinci Konseri için 12 Ekim’de Das Das Sahnesi’nde

Yenilikçi ve sıra dışı metodlarıyla tanınan çağdaş koro şefi Başak Doğan’ın idaresindeki Chromas, 12 Ekim Perşembe, saat 21 00’da Das Das sahnesinde bir konser verecek

03.10.2023
16
Chromas, Dönemin Birinci Konseri için 12 Ekim’de Das Das Sahnesi’nde

Yenilikçi ve sıra dışı metodlarıyla tanınan çağdaş koro şefi Başak Doğan’ın yönetimindeki Chromas, 12 Ekim Perşembe, saat 21 00’da Das Das sahnesinde bir konser verecek. “İyi Gün Dostlarım” ve “Fix You” üzere sevilen müzikleri kendi üsluplarında seslendiren topluluk yaz aylarında yayınladıkları, Başak Doğan bestesi “Oyun”u da sahneleyecekler. 

 

Sesini adeta bir enstrüman üzere kullanarak dinleyiciyi her vakit büyülemeyi başaran Duygu Soylu ve pek çok farklı janrada kendine has stiliyle müzikseverlerin kalbini kazanan Evrencan Gündüz de konserin bir kısmında koroya eşlik edecekler. 

 

Etkinliğin biletleri mobilet.com üzerinden satışta! 

 

Özgün repertuarı, etkileyici performansları ve sıra dışı şefleriyle tanınan Chromas, dönemin birinci konserini Das Das’ta verecek. His Soylu ve Evrencan Gündüz’ün de konuk olarak sahne alacağı konserde yeniden sevilen müzikleri kendi şaşırtan yorumlarıyla sahneleyecek. Konseri izlemeye gelen dinleyiciler, Türkiye’de yalnızca Başak Doğan tarafından uygulanan Vocal Painting (VoPa) tekniğiyle tekrar doğaçlama müzik yapıldığına şahit olup, tıpkı vakitte bu tecrübenin bir kesimi olacaklar. 

 

Chromas farklı janralarda üretimler yapan sanatkarlarla bir ortaya geldiği projelerle ve kendine has yerlerde verdikleri konserlerle bu dönem da dinleyicilerini şaşırtmaya devam edecek. 

Chromas Hakkında – 2015’te şef Başak Doğan tarafından kurulan Chromas’ın Latince söz manası “renkler”. Çeşitli kentlerden, geçmişlerden, farklı kısımlardan ve mesleklerden koristlerin oluşturduğu Chromas’ın her üyesi kendine has bir rengi temsil ediyor. Bu çeşitliliği repertuvarına da yansıtan Chromas, çağdaş cazdan folk düzenlemelerine, çağdaş yapıtlardan, tanınan tınılara kadar uzanan geniş bir yelpaze ile çeşitli lisanları ve stilleri bir ortaya getiriyor. Chromas’ın üyeleri, canlı doğaçlama eserler de seslendiriyor. Yeni müzikal ve sahne tecrübelerini keşfedip tasarlarken Türkiye’de koro müziğine olan ilgiyi artırmak Chromas’ın en büyük maksatlarından biri. 

 

Başak Doğan Hakkında – Yüksek lisansını Danimarka Kraliyet Müzik Akademisi’nde, bu okula kabul edilen birinci Türk olarak, tamamlayan Başak Doğan, Vokal Akademi’nin kurucu sanat yöneticisidir. Danimarka’da ortaya çıkan doğaçlama metodu Vocal Painting’in Türkiye’deki birinci ve tek uygulayıcısı olan Başak, tıpkı vakitte Dünya Koro Konseyi’nin Türkiye temsilcisi. Koroları Chromas ve Vokal Akademi Pop & Caz Korosu ile çalışmalarına devam ediyor. Dünya Koro Olimpiyatları’na Türkiye’den katılan birinci heyet üyesi olan Başak Doğan, tıpkı vakitte a capella müziğin gelişimi için Voice Up A Capella Festivali’nin genel sanat yöneticisidir. 

 Vokal Akademi Hakkında – Başak Doğan tarafından, vokal müzik için kolektif bir platform olarak kurulan Vokal Akademi 10 yılı aşkın müddettir Türkiye’yi milletlerarası sahnelerde gururla temsil ediyor. Türkiye’de kültür sanatı erişilebilir kılmak, şahıslara artistik söz için inançlı bir alan sunmak; kesime dinleyici, eleştirmen, teknik eleman ve sanatçı yetiştirmek üzere kurulmuş, bir çatı sanat platformudur. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.