Okan Üniversitesi’nden Akademik Açılış

“İş hayatına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Okan Üniversitesi, 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen merasimle 2023-2024 Akademik Yılı’nın açılışını yaptı

03.10.2023
21
Okan Üniversitesi’nden Akademik Açılış

“İş hayatına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Okan Üniversitesi, 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle 2023-2024 Akademik Yılı’nın açılışını yaptı. Eğitim ateşinin yakılması ve açılış konuşmaları ile başlayan program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Cemal Demircioğlu’nun verdiği “100. Yılında Cumhuriyeti Hatırlamak” başlıklı Açılış Dersi ile devam etti. Demircioğlu, öğrencilere Atatürk’ün yakın etrafında bulunan bir romancı ve sefire olan Müfide Ferit Tek’in biyografisi üzerinden Cumhuriyeti anlattı.

Açılış konuşmasında Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan, İstanbul Okan Üniversitesi’nin birincilerinden ve farklılıklarından bahsetti. Üniversitenin 25 yılına girerken 47 bin mezuna ulaştığını anlattı. “İlk defa Girişimcilik Dersi’ni, Happy Life Programı’nı ve Meslek ve Hayat Dersleri’ni başlatan üniversiteyiz. Atatürk unsurlarına bağlı, çağdaş bir dünya üniversitesi olma maksadıyla İstanbul Okan Üniversitesi’ni kurduk. Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutlamak için yıl boyunca Üniversitemizde çok sayıda etkinlikler düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 

“Bir asırlık Cumhuriyet’te çeyrek asırlık Üniversite olarak periyoda başlıyoruz” kelamlarıyla açılış konuşmasına başlayan Rektör V. Prof. Dr. Güliz Muğan konuşmasında üniversite eğitiminin gençlerin kim olacağını belirleyecek bir yol olduğunu hatırlattı. Gençlere tavsiye de verdi: “Merak etmeye devam ederek gerçek bilgiyi kovalayın. Küresel pazarda rekabet etmek için çift ana kısım programlarımıza kayıt olun. 2. lisan imkanımızla 2. lisanınızı edinin. Avrupa Birliği takviyeli ar-ge projelerimizde yer alın. Happy Life programına katılın. Öğrenci topluluklarının bir modülü olun”.  

Açılış programı, Konservatuvar Dinletisi’nin akabinde öğrenci oryantasyonları ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.