Duyulmamış Çığlıkların Hikayesi “Süveyda” Sahnelere Dönüyor

Sercan Er’in mükemmel performansıyla damga vurduğu tek kişilik ödüllü oyunu “Süveyda” ikinci döneminde seyirciyle buluşuyor.

09.10.2023
16
Duyulmamış Çığlıkların Hikayesi “Süveyda” Sahnelere Dönüyor

Sercan Er’in harika performansıyla damga vurduğu tek kişilik ödüllü oyunu “Süveyda” ikinci döneminde seyirciyle buluşuyor. “Süveyda” 20 Ekim Cuma günü Kadıköy İkincikat sahnesinde…

Tiyatro Oyuncakçı’nın sahneye koyduğu, Burcu Reşit’in yazıp yönettiği tek kişilik tiyatro oyunu “Süveyda” geçen dönem prömiyerini yaptığında başroldeki Sercan Er uzun mühlet akıllardan silinmeyecek performansıyla çok konuşulmuştu. Milletlerarası Yeni Tiyatro Mecmuası Emek ve Muvaffakiyet Ödülleri’nde Sercan Er ‘Yılın Performansı (Erkek)’ mükafatına layık görülmüştü. Geçen dönemin en çok ses getiren oyunlarının başında gelen “Süveyda” bu ay seyircisiyle yine buluşmaya başlıyor.

Sercan Er’in kusursuz oyunculuğuyla dikkat çeken “Süveyda” genç bir adamın çocukluğunun canavarları ile yüzleşmesini merkeze alan bir intikam kıssasını anlatıyor. “Süveyda” dünyanın dört bir yanında vuku bulan en değerli toplumsal meselelerden birinin muhtemel sonuçlarını izleyiciye bütün çıplaklığı ile sunuyor. Korunmaya ve sevilmeye muhtaç bir çocuğun yalnız bırakılışının kıssası üzerinden, yüzlerce yıldır onlarca coğrafyada atılan lakin duyulmamış çığlıkların sahnede yine yankılandığını görebileceğiniz oyunda +16 yaş hududu bulunuyor.

“Süveyda” ile ilgili ayrıntılı bilgiye tiyatrolar.com.tr ve toplumsal medya hesapları üzerinden ulaşmanız mümkün. Dönemin birinci oyunu 20 Ekim Cuma 20.30’da Kadıköy İkincikat sahnesinde. Biletler biletinial.com ve gişelerde. 

 

SERCAN ER

İlk, orta ve lise tahsilini İzmir’de tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Kolu 2018 mezunu olan Sercan Er İstanbul’da çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuk ve reji asistanlığı yapmaya da devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.