Hakan Ergün’den Yeni Cover ‘Dividim’

Türkü ve Rock müziği bir ortaya getirdiği ‘Dividim’ yapıtıyla dinleyicilerine farklı bir şekil sunmayı amaçlayan Hakan Ergün, yeni modülünün geniş kitleler tarafından beğenileceğini düşünüyor.

11.10.2023
16
Hakan Ergün’den Yeni Cover ‘Dividim’

Türkü ve Rock müziği bir ortaya getirdiği ‘Dividim’ yapıtıyla dinleyicilerine değişik bir stil sunmayı amaçlayan Hakan Ergün, yeni modülünün geniş kitleler tarafından beğenileceğini düşünüyor. İlhan Şeşen, Barış Manço ve Cem Karaca üzere ustaların kesimlerini seslendirerek biçimini yansıtan sanatçı kendine has üslubu ve etkileyici sesiyle daha evvel başardıklarının üzerine çıkacağı bir sonuç elde etmeyi umuyor. Bu bahiste Hakan Ergün şunları söylüyor: ‘Önceki yıllarda Ahmet Bey’in Ceketi ve Üzere Üzereyim üzere yapıtlarla dinleyiciyi epeyce memnun ettim. Yeni modülle da bu amaç doğrultusunda ilerleyeceğim.’

 

Türküler Yeni Kuşağa Sevecekleri Üslupta Aktarılıyor

‘Yeni kuşağın müzik ve müzikten anladıkları hayli farklı’ diyerek beklentilere nazaran müziğin değiştiğini tabir eden Hakan Ergün gençlerin Anadolu müziğini keşfetmesi için yeni bir usul denediğini tabir ediyor. Coverladığı müziklerle hem eskilerin hissettiklerini hissettiriyor hem de gençlerin sevdikleri biçimi farklı müziklerle dinlemesini sağlıyor. ‘Daha evvel coverını yaptığım kesimlerde olduğu üzere tıpkı aşk ve heyecanla çalıştım. Eski çalışmaların da ötesinde bir tesir yaratarak dinleyicilerimle aramdaki bağı güçlendirmek istiyorum.’ diyen Hakan Ergün kendi sesi kadar ardındaki gruba de epey güveniyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.