Pop Müziğin Yıldızı Soner Sarıkabadayı, “Tarifi Zor” Melodi Davasını Kazandı

Pop müziğin sevilen isimlerinden Soner Sarıkabadayı, müzisyen Serdar Kapan’a ilişkin “Denge Şeve” isimli müzikteki melodi savıyla devam eden dava sürecini lehine sonuçlandırdı. Mahkeme, argümanların temelsiz olduğuna karar verdi.

27.10.2023
12
Pop Müziğin Yıldızı Soner Sarıkabadayı, “Tarifi Zor” Melodi Davasını Kazandı

Pop müziğin sevilen isimlerinden Soner Sarıkabadayı, müzisyen Serdar Kapan’a ilişkin “Denge Şeve” isimli müzikteki melodi savıyla devam eden dava sürecini lehine sonuçlandırdı. Mahkeme, tezlerin temelsiz olduğuna karar verdi.

Soner Sarıkabadayı, müzik mesleği boyunca sayısız hit müziğe imza atmış ve müziğin değerli isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Lakin, ortaya atılan bir argüman, Sarıkabadayı’nın “Tarifi Zor” isimli müziğinin “Denge Şeve” isimli müzikteki melodi kısmını kullanmakla suçlandı. Bu sav, müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Davanın sonucunda, mahkeme, argümanların temelsiz olduğuna ve Soner Sarıkabadayı’nın “Tarifi Zor” isimli müziğinin melodi kısmının Serdar Kapan’a ilişkin “Denge Şeve” müziğinden türetilmediğine karar verdi. Sonuç olarak, Soner Sarıkabadayı davayı kazanmış ve bu argümanların aldatıcı olduğu resmi olarak kabul edilmiştir.

Soner Sarıkabadayı, davanın sonucuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Müziğe ve sanata olan hürmetimiz her vakit en üst düzeyde olmuştur. Bu davada mahkemenin verdiği kararı memnuniyetle karşılıyoruz ve bu mevzuyu kapatıyoruz. Artık müziğimize ve hayranlarımıza odaklanmaya devam ediyoruz.”

Soner Sarıkabadayı’nın müziğe olan katkıları ve sanatsal yeteneği herkes tarafından takdir edilmektedir. Bu sonuçla birlikte, Sarıkabadayı mesleğine odaklanmaya devam edecek ve hayranlarına yeni eserler sunmaya devam edecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.