Aydınlılar Senforock’la coştu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümünü birbirinden süper etkiliklerle kutlamaya devam ediyor.

29.10.2023
10
Aydınlılar Senforock’la coştu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümünü birbirinden harika etkiliklerle kutlamaya devam ediyor. Aytepe Amfi Tiyatro’da düzenlenen Musa Göçmen Senfoni Orkestrası konserine binlerce Aydınlı katıldı. Göçmen, Aydınlılarla kendilerini bir ortaya getiren Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Düzenlenen aktifliğe Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, CHP Aydın Vilayet Lideri Hikmet Saatçı ve Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel de katıldı.

Senforock projesiyle klasik müzikle rock müziği harmanlayan Musa Göçmen’in idaresindeki orkestra seyircilerden büyük alkış aldı. Orkestra, Türk ve dünya rock müziğinin en hoş yapıtlarını seslendirdi.

 

Çerçioğlu: Cumhuriyet bir bayan devrimidir
 

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, “Cumhuriyet bir bayan ihtilalidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ dediği akşamın üzerinden tam 100 yıl geçti. O günkü Cumhuriyet heyecanını bugün de yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.